Forrest Gump е најдобриот филмски лик!

Иако секоја година од Холивуд ни доаѓаат илијандици филмови со уште повеќе ликови, некои се паметат но некои брзо ги забораваме. Американската телевизиска мрежа ABC и магазинот People интервјуирaa 500 000 луѓе кои го одбраа Forrest Gump за најдобар филмски лик некогаш појавен на филмското платно. Во силна конкуренција на над пола милион ликови од Холивуд во последниве 60 години, ликот кој одлично го одглуми актерот Tom Hanks во 1994-та и кој му донесе Оскар за најдобра главна улога истата година е најдобар на светот. На второ место се најде James Bond кој за многумина беше фаворит.
| | веќе видена | слични

Останато

Иако не преставува закана по Русија, влезот на Македонија во Алијансата и ЕУ заедницата ќе помогне да се стабилизира историски немирниот дел на Европа, напиша ...
сите 226 | | | веќе видена

Со сведочењето на Сашо Тасевски вечерва во 23 часот заврши целодневното рочиште за настаните во Собранието за 27 април минатата година. Судијката Добрила ...
сите 211 | | | веќе видена

Грчкиот весник „Екатимерини" открива дека по интервенција од Атина македонската државната новинска информативна агенција ја сменила изјавата на премиерот Зоран ...
сите 118 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 14:00 часот во Куманово на бул.„Октомвриска Револуција“ во близина на крстосницата со ул.„Пионерска“, се случила сообраќајна ...
сите 218 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев оствари средба со претставници и припадници на заедниците на Бошњаци и Горани во Македонија и ...
сите 170 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 177 | | | веќе видена

Полицијата вчера уапси кавадарчанец во Струмица под сомнение за обид за убиство како и за повеќе кражби во станови во повеќе градови во државата. Според ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Forrest Gump е најдобриот филмски лик!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: