Opel и Vauxhall станаа дел од PSA групацијата

General Motors и PSA групацијата го завршија својот дел од работата... Историски и емотивен ден за Opel и Vauxhall е продажбата на Opel Automobile GmbH, со своите брендови. Двете марки сега се дел од француската PSA групацијата и тој договор веднаш стапува на сила. Се отвора ново поглавје во историјата после 88 години со General Motors. Ќе продолжи да произведува германска технологија, која и понатаму ќе биде достапна за сите. Пазарниот дел Opel/Vauxhall во Европа е во 17% сопственост на PSA групацијата, што ги прави втор најголем производител на автомобили на континентот. Се истакнува дека марката ќе остане независна, и како перфектен додаток на PSA портфолиото ќе стои веднаш до Peugeot, Citroen и DS автомобилите. Како дел од групацијата, ќе се зајакнуваат сите брендови кои се наоѓаат во рамките на оваа групација.
| | веќе видена | слични

Новата групација ќе биде промовирана утре кога ќе биде претставена и нејзината инцијатива за усогласување на регулативата за употребувана ИКТ опрема. За претседател на Групацијата на провајдери на дигитални решенија е избран Александар Пајковски, а за негов заменик Мирко Мариќ.
| | веќе видена | слични

После денот одмор продолжуваат натпреварите на третото издание на меморијалниот турнир „Климент Колески“. На програмата има три мечеви, а возбудувањата ќе започнат во 20 часот. Двојки: 20ч: Диба Трејд - Shilla Smoothies 21ч: Еко Шпар - Тамаро Маркети 22ч: Мистер И - Сатеска
| | веќе видена | слични

Три победи на три натпревари е ефектот на „гостинските“ екипи на меморијалниот турнир во мал фудбал „Климент Колески 2017“. Санитарија Грини славеше со минимални 1-0 над Скопско, Електро Промет со 5-3 над Хаак, а Александар Фудбал со 3-1 против Викса Пром. Резултати: Скопско - Санитарија Грини 0-1 Хаак - Електро Промет 3-5 Викса Пром – Александар Фудбал 1-3 Денеска нема натпревари на програмата, возбудувањата продолжуваат во недела.
| | веќе видена | слични

Голема доза на неизвеност и возбудливост понудија четирите мечеви кои се одиграа синоќа на меморијалниот турнир во мал фудбал „Климент Колески 2017“. Стрелците беа на ниво, а и одбраните исто така, што донесе допадлив фудбал. Резултати: Ангро Маркет – Еко Шпар 4-1 Хотел Нова Ривиера – Агрон Маркет 5-2 Фаланга Волино - Казино Адмирал 6-0 Вики Транс и Ла Тараса - Казино Мактрикс 2-3 Двојки: 20ч: Скопско - Санитарија Грини 21ч: Хаак - Електро Промет 22ч: Викса Пром – Александар Фудбал Во сабота нема мечеви и ќе биде слободен ден.
| | веќе видена | слични

Натпревар без голови и два мечеви со дузина погодоци имаше на вториот ден од меморијалниот турнир во мал фудбал „Климент Колески 2017“. Бодовите ги поделија AV Carriers – Арсенал Охрид ремизирајќи 0-0, а победи забележаа Shilla Smoothies и Хотел Мираж совладувајќи ги Фер Плеј Аматери 10-1 односно Др. Баткоски 6-3. Резултати: Shilla Smoothies – Фер Плеј Аматери 10-1 AV Carriers – Арсенал Охрид 0-0 Хотел Мираж – Др. Баткоски 6-3 Двојки: 20ч: Сопотница – Еко Шпар 21ч: Хотел Нова Ривиера - Сопотница 22ч: Фаланга Волино - Казино Адмирал 23ч: В.Транс и Ла Тараса - Казино Мактрикс
| | веќе видена | слични

Со четирите мечеви одиграни синоќа започна третото издание на меморијалниот турнир во мал фудбал „Климент Колески 2017“. Стрелците имаа свој ден и постигнаа вкупно 31 гол на четири натпревари и најавија квалитетен и возбудлив турнир. Резултати: Бел Мерцедес – Викса Пром 10-1 Александар Фудбал – Бел Мерцедес 5-3 Златни Зраци – Компани Филипоски 4-1 АСП Пак – Мешеишта 5-2 Двојки: 20ч: Shilla Smoothies – Фер Плеј Аматери 21ч: AV Carries – Арсенал Охрид 22ч: Хотел Мираж – Др. Баткоски
| | веќе видена | слични

Со мечевите од првата рунда во групната фаза денеска ќе започне третото издание на меморијалниот турнир во мал фудбал „Климент Колески 2017“. Турнирот ќе го отвори минатогодишниот победник Бел Мерцедес, а на програмата има уште три натпревари. На турнирот учествуваат најдобрите екипи од Охрид и од регионов, што го прави еден од најдобрите во нашата земја. Наградата за првото место е 150 000 денари. Двојки: 20ч: Бел Мерцедес – Викса Пром 21ч: Александар Фудбал – Бел Мерцедес 22ч: Златни Зраци – Компани Филипоски 23ч: АСП Пак – Мешеишта
| | веќе видена | слични

Извлечени се групите за третото издание на меморијалниот турнир во мал фудбал „Климент Колески“. 31-те учесници поделени се во осум групи. Седум од нив се по четири екипи, а една има со три екипи. Во елиминациската фаза обезбедуваат пласман најдобрите прво и второпласираните екипи по групи. Групите: Група А: АСП Пак, Мешеишта, Хотел Мираж, Др. Баткоски Група Б: Бел Мерцедес, Златно Зрно, Фудбал, Викса Пром Група Ц: Шила, Кафе Ла Тараса, Златара Бонасера и Адвокатска канцеларија Шајн, Диба Трејд Група Д: Црна Река, Фаланга Волино, Ординација Дентал, Казино Адмирал Група Е: Жито Леб, Компани Филипоски, Златни Зраци, Електро Промет Група Ф: AV Carries, Арсенал Охрид, Вики Транс, Казино Мактрикс Група Г: Мистер И, Сатеска, Скопско, Санитарија Грини Група Х: Сопотница, Хотел Нова Ривиера, Еко Шпар.
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 427 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 251 | | | веќе видена

Во Хрватска попладнево е издадено црвено предупредување од Државниот хидрометеоролошки завод за следните два дена, кога се очекуваат вистински зимски услови и ...
сите 285 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва изјави дека поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски од Македонија се упатил кон ...
сите 289 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 30 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 230 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Opel и Vauxhall станаа дел од PSA групацијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: