Формиран Совет за здравство на ЛДП

Либерално-демократската партија од вчера основа Советот за здравство на чие чело е избран професор д-р Никола Пановски. Во Советот членуваат еминентни професори, магистри и доктори на науки, субспецијалисти, специјалисти и други експерти од повеќе области на здравството. Тие на седницата ја разгледале актуелната состојба во здравството. Во иднина, Советот ќе дава инцијативи од областа на здравството, активно ќе се вклучи со предлози и проекти во изработката на програмата на ЛДП, во делот за здравството, а воедно ќе обезбедува стручна поддршка на пратенците на ЛДП во Собранието на Република Македонија.
| | веќе видена | слични

Останато

Обезбедените видеа и аудио-атеријали се само за овој случај што го отворивме сега, за овие двајца осомничени. А понатаму во истрагата дали ќе се појават докази ...
сите 303 | | | веќе видена

Зоран Заев и неговиот клан секојдневно продолжуваат да го понижуваат народот. Како што беше Заев осомничен за Поткуп, а Зоран судски реформатор, така ...
сите 123 | | | веќе видена

Неименуван американски претставник, задолжен за одбранбени прашања, за американските медиуми кажал дека „САД се сомневаат дека Иран веќе запленил танкер со ...
сите 127 | | | веќе видена

Притворениот Бојан Јовановски алијас Боки 13, наводно, поради безбедносни и здравствени причини, е сместен во Хашкото одделение во затворот, потврдуваат од ...
сите 524 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 142 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 103 | | | веќе видена

Руските комичари Вован (Владимир Кузнецов) и Лексус (Алексеј Стољаров) во пресрет на претседателските избори во Украина три пати разговарале со косовскиот ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Формиран Совет за здравство на ЛДП

Од:
До кого (е-маил):
Порака: