Градоначалникот Шилегов во посета на Сараево по повод 6 април – ден на градот

9 копии

Делегација на Град Скопје, предводена од градоначалникот Шилегов го посети збратимениот град Сараево, по повод 6 април – ден на градот. Овој датум е еден од ...
| | веќе видена | слични

Македонија и Босна и Херцеговина ќе формираат бизнис клуб чија цел ќе биде зголемување на економската соработка на двете земји. Ова денеска беше соопштено на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Делегација на збратимената општина Самбервил од Белгија, предводена од градоначалникот Жан-Шарл Луперто и Никол Думонт, советник за култура и фолклор, денеска ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на општина Струмица Коста Јаневски денесka се сретна со амбасадорката на Босна и Херцеговина Лепа Бабиќ.По заедничкиот заклучок дека Македонија ...
| | веќе видена | слични

Останато

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 419 | | | веќе видена

Азилот што го доби екс премиерот Никола Груевски му дава право слободно да се движи само на унгарска територија, но не и надвор од неа – објаснува за Нова ...
сите 318 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 110 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Опозицијата во националниот парламент на Унгарија ја доведе во прашање политиката на азил на власта поради аферата со бегството на поранешниот македонски ...
сите 466 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Градоначалникот Шилегов во посета на Сараево по повод 6 април – ден на градот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: