„Форми` на Јанкуловски во Венеција

2 копии
5 копии

Самостојна сликарска изложба на Мице Јанкуловски, насловена „Форми“ беше отворена синоќа во Архиви дела Мизерикордија во Венеција, Италија. Куратор на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Сподели ја оваа вест на е-маил

„Форми` на Јанкуловски во Венеција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: