„Форми` на Јанкуловски во Венеција

2 копии
5 копии

Самостојна сликарска изложба на Мице Јанкуловски, насловена „Форми“ беше отворена синоќа во Архиви дела Мизерикордија во Венеција, Италија. Куратор на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Министерот за надворешни работи Никола Димитров на маргините од на 72-то Генерално собрание на ОН, вчера во Њујорк, во својство на претседавач со ...
сите 342 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Форми` на Јанкуловски во Венеција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: