Форлан се договори со Бешикташ?

Турскиот прволигаш Бешикташ е на пат да направи нов голем трансфер удар, обезбедувајќи го потписот на уругвајската ѕвезда од Атлетико Мадрид, Диего Форлан... Според "NTV Spor", Турците се многу блиску до потписот на уругвајскиот напаѓач и се очекува неговиот трансфер да биде финализиран до крајот на неделава. Бешикташ е цврсто решен да донесе уште едно големо име во своите редови и се смета дека тоа ќе биде токму 31-годишниот Форлан, кој беше прогласен за најдобар фудбалер на Мундијалот во Јужна Африка. Поранешниот напаѓач на Манчестер Јунајтед дојде во Атлетико во 2007-мата година од составот на Виљареал. Од тогаш тој одигра повеќе од 100 официјални натпревари, но формата оваа сезона не беше на посакуваното ниво. Се очекува "црните орли" да платат околу 10 милиони евра за Уругваецот.
| | веќе видена | слични

Останато

Со состојбата во Република Македонија е загрижувачка. Имаме политичко уназадување, правен хаос, девастирана и упропастена економија, здравствен систем кој не ...
сите 153 | | | веќе видена

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 148 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 160 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 91 | | | веќе видена

Министерството за правда ја почна постапката за екстрадиција на бегалецот Никола Груевски од Унгарија во Македонија. Премиерот Зоран Заев изрази уверување дека ...
сите 112 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 29 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 313 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Форлан се договори со Бешикташ?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: