Forbes: „Ју-Ту“ се најплатени музичари на годината


Веќе сигурно ви е познато дека весникот „Форбс“ редовно ја објавува листата на најбогатите луѓе на светот според различни категории. Оваа година на нивната ...
| | веќе видена | слични

Бијонсе е можеби најекспонираната пејачка на светот, но ако Кејти Пери продолжи со ова темпо, Бијонсе нема да биде и најбогатата. Имено, Кејти оваа година ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 143 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 154 | | | веќе видена

Како што веќе најавивме од вечерва па во текот на следните денови, односно за време на овој викенд територијата на балканот ќе го погоди снежен бран кој е во ...
сите 206 | | | веќе видена

Црниот СДСМ целосно изгубил допир со реалноста. Партијата што ја зацрни државата шири манипулации и невистини, велат од ВМРО-ДПМНЕ во однос на изјавата на ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Forbes: „Ју-Ту“ се најплатени музичари на годината

Од:
До кого (е-маил):
Порака: