Фондот за иновации започна со враќање на средствата од одделните грантови


Фондот за иновации веќе почна да враќа дел од парите инвестирани во иновативни проекти на фирмите. До сега институцијата инкасирала околу 40.000 евра. Имено, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денеска во седиштето на Регионалната комора во Кичево, во соработка со Фондот за иновации и технолошки развој, се одржа презентација на Инструментот на ...
| | веќе видена | слични

Во тек е повикот за аплицирање за кофинансирани грантови за комерцијализација на иновации. Повикот ќе трае до 15 мај. На повикот можат да се пријават сите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за економија Крешник Бектеши и директорот на Фондот за иновации и технолошки развој Јован Деспотовски денеска беа дел од инфо сесијата по повод ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Повикот за кофинансирачки грантови за комерцијализација и иновации на Фондот за иновации и технолошки развој по презентациите во Скопје денеска беше претставен ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Во Фондацијата за поддршка на претпријатија – ЕСА Тетово денеска ќе биде презентиран повикот за доставување предлог проекти за финансирање преку инструментот ...
| | веќе видена | слични

7 ученици од СОТУ „Ѓорѓи Наумов “ во Битола под менторство на професорот Илче Ацевски конструираа два 3Д скенери кои што работат на различен принцип. Проектот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Почитувана министерке за правда, Рената Дескоска,Сведоци сме на време кога во други области од јавната администграција, штрајкот и заканите со штрајк за ...
сите 141 | | | веќе видена

Италија ќе направи се што е во нејзина моќ да ја поправи оваа грешка и вашата земја да почне со преговорите што е можно побрзо, порача денеска амбасадорот на ...
сите 391 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ ќе го „нападне“ предложениот буџет за идната година со голем број амандмани, дознава Фактор. Според нашите сознанија, ќе бидат ...
сите 150 | | | веќе видена

Меѓународниот монетарен фонд потвдрува дека економијата на Република Северна Македонија тргна на прав пат и ги поздрави реформите во насоките на сузбивање на ...
сите 118 | | | веќе видена

Проблемот со заостанатата жива во напуштениот погон за електролиза во ОХИС, која како индустриски отпад се уште ја загадува Скопската котлина, може да се реши ...
сите 91 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фондот за иновации започна со враќање на средствата од одделните грантови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: