Фондацијата на Ноле собра 1,2 милиони фунти

Најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ, во Лондон организирал хуманитарна вечер на која се собрани 1,2 милиони фунти за загрозените деца во Србија. На хуманитарната вечер присуствувале бројни ѕвезди, меѓу кои и Кејт Хадсон, Наоми Кембел, Борис Бекер, Голди Хоун, Сара Фергусон, Ричард Брансон, Џерард Батлер, Рони Вуд, Бранислав Ивановиќ, Џонатан Рос, новата шампионка на Вимблдон, Марион Бартоли и многу други. „Фондацијата се труди да создаде подобри услови за малите деца во Србија, сакаме да ги охрабриме и да им дадеме крила да ги остварат своите соништа. Со помош на прекрасни луѓе, нашата визија е да ја прошириме работата во Велика Британија и Америка и да придонесеме за позитивни промени во животите на многу деца ширум светот“, рекол Ѓоковиќ. Тој ја основал Фондацијата во 2007 година со желба да им помогне на загрозените деца, посебно во Србија, кои имаат проблеми со неухранетост, недостиг на образование, болести и загуба на родителите.
| | веќе видена | слични

Останато

Иако не преставува закана по Русија, влезот на Македонија во Алијансата и ЕУ заедницата ќе помогне да се стабилизира историски немирниот дел на Европа, напиша ...
сите 226 | | | веќе видена

Со сведочењето на Сашо Тасевски вечерва во 23 часот заврши целодневното рочиште за настаните во Собранието за 27 април минатата година. Судијката Добрила ...
сите 211 | | | веќе видена

Грчкиот весник „Екатимерини" открива дека по интервенција од Атина македонската државната новинска информативна агенција ја сменила изјавата на премиерот Зоран ...
сите 118 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 14:00 часот во Куманово на бул.„Октомвриска Револуција“ во близина на крстосницата со ул.„Пионерска“, се случила сообраќајна ...
сите 218 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев оствари средба со претставници и припадници на заедниците на Бошњаци и Горани во Македонија и ...
сите 170 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 177 | | | веќе видена

Полицијата вчера уапси кавадарчанец во Струмица под сомнение за обид за убиство како и за повеќе кражби во станови во повеќе градови во државата. Според ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фондацијата на Ноле собра 1,2 милиони фунти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: