Фон дер Лајен: Брегзит може да се одложи и по трет пат


2 копии

Анегрет Крамп-Каренбауер ја наследила Урсула фон дер Лајен која станала шефица на Европската комисија, на местото германска министерка за одбрана. Освен тоа, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Италијанскиот заменик премиер Луиџи Ди Маио денеска го повика на средба својот владин партнер и втор заменик премиер Матео Салвини во своевидна мировна мисија ...
| | веќе видена | слични

Тензиите во владината коалиција на Италија значително се зголемија по избирањето на поранешната министерка за одбрана на Германија, Урсула фон дер Лејен, за ...
| | веќе видена | слични

Новата Европска комисија (ЕК) ќе врши силен притисок врз Унгарија и Полска во врска со недостатокот на владеење на правото, велат дипломати денеска, цитиран од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Крива Паланка, каде на претпоследниот ден од кампањата за предвремените парламентарни ...
сите 569 | | | веќе видена

Вработен во ЕВН „Кец“ – Охрид се здобил со тешки телесни повреди, кој при изведување на работни активности, паднал од електричен столб. – Вчера во 11:00 часот ...
сите 275 | | | веќе видена

„На 15 јули ќе се спроведе гласање со целосна заштита, безбедни се сите мерки за заштита од КОВИД-19. На 15 јули е важно да се гласа, се носи голема одлука. ...
сите 154 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 8 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора објави мапа на земји со услови под кои странците можат да влезат во Црна Гора. Не е дозволен влез од Србија, Северна Македонија, Русија и ...
сите 160 | | | веќе видена

На крајот сме од изборната кампања за предвремените парламентарни избори во 2020-тата година. Победата на ВМРО-ДПМНЕ, промената во Македонија е веќе извесна. ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фон дер Лајен: Брегзит може да се одложи и по трет пат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: