Македонската фолкерка ги запали гледачите, а на камерманите на Канал 5 им беше најтешко

Фолк пејачката Татијана Стефановска периодов е доста активна со гостување на телевизиски емисии. Овој пат, таа се појави како гостинка во утринската програма ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Српската фолкерка Бранка Соврлиќ е љубител на стилски мебел, а сега покажа како и изгледа и домот. Таа има неколку станови кои имаат луксузни лустери, слики и ...
| | веќе видена | слични

Фолк пејачката Татијана Стефановска беше гостинка во утринската програма на телевизијата Канал 5, „Здраво Македонија“. Тема на разговор беше нормално музиката, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Судот во понеделник ќе прави нов обид да му го достави решението на поранешниот премиер Никола Груевски за издржување на затворската казна од две години за ...
сите 399 | | | веќе видена

Членот на ВМРО-ДПМНЕ, Костадин Богданов, неодамна разрешен од позицијата член на Извршниот комитет на партијата, во гостувањето во емисијата „ 360 степени “ на ...
сите 167 | | | веќе видена

Ова го истакна градоначалникот на општина Гостивар, Арбен Таравари на прес конференција посветена на трагичниот настан во кој средношколка го загуби животот. ...
сите 141 | | | веќе видена

Иницијативата Правда за Никола Груевски бара и очекува кривичниот совет внимателно да ги согледа сите факти и аргументи наведени во жалбата на пратеникот ...
сите 98 | | | веќе видена

Триесетдневен притвор добија петте лица осоминичени во случајот на СЈО „Империја“, Јордан Камчев, Цветан Панделески, Ненад Јосифовиќ, Зорица Арсовска и Тодор ...
сите 199 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 51 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена

Собранието го отфрли барањето за расправа за законот за амнестија за осудените за настаните од 27 април. Парламентарното мнозинство не го прифати барањето на ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонската фолкерка ги запали гледачите, а на камерманите на Канал 5 им беше најтешко

Од:
До кого (е-маил):
Порака: