Фолк пејачката Благица Павловска на свадба се појави како никој досега

Фолк пејачката Благица Павловска на свадба пристигна со нејзините три кучиња. Павловска е голем љубител на животните и не само што дома чува три миленичиња, туку е позната по тоа што им помага на напуштените и повредени животни. За оваа прилика секако не пропушти да се фотографира и да го има овој момент за спомен. Веројатно партнерот бил оној што покрај милениците и прави друштво. Пред извесно време таа изјави дека цел живот ги чува и максимално им помага, едноставно не може да го замисли денот без нив. Благица Павловска е една од ретките на македонската естрада која редовно се грижи за бездомните животни, а која многу ретко со тоа се фали во јавноста. – Откако мојата Викторија беше отруена, се зареков дека со цело срце ќе помагам, се разбира колку можам, во грижата за бездомните животни – изјави пејачката во една прилика. Павловска моментално се грижи за три кучиња. Особено интересни се нивните имиња – Трајче, Џесика и Линда. – Тие се моите срцки. Ги најдов на улица напуштени и си ги земав. Ги вдомив и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ѝ дадов шанса на колешката да каже свое видување , одговори јавната обвинителка за организиран криминал и корупција Вилма Рускоска на новинарското прашање што ...
сите 557 | | | веќе видена

Обвинителката во Специјалното јавно обвинителство Фатиме Фетаи денеска изјави дека СЈО продолжува со застапување на предметите во судница без разлика што на ...
сите 244 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 194 | | | веќе видена

Дојде само со една ќеса, не планира долго да лежи, коментира новинарот Фуркан Салиу, кој заедно со голем број на колеги денеска го следеа патот на Катица ...
сите 187 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фолк пејачката Благица Павловска на свадба се појави како никој досега

Од:
До кого (е-маил):
Порака: