Снегот не престанува да паѓа: Колку калории се трошат додека го чистите?


Додека децата лудуваат на снегот, возрасните негодуваат, бидејќи мора да го исчистат снегот во дворот или пред зградата. Но. чистењето на снегот се мора ...
| | веќе видена | слични

И денес нема епилог на уставните измени. Кочничари се јавуваат од сите страни. Барем така викаат дел од експертите и професорите, но и власта. Беса не попушта ...
| | веќе видена | слични

Шестмина тинејџери на австриските Алпи вчера биле заробени од голема лавина – за нивна среќа, во брзата спасувачка акција, спасувачките екипи успеале за кратко ...
| | веќе видена | слични

Останато

Храброста на премиерите Зоран Заев и Алексис Ципрас реши долготраен проблем, кој ќе и овозможи на Македонија да се движи напред кон НАТО и Европската унија, ...
сите 529 | | | веќе видена

Викендов на барање на жителите, хеликоптер на АРМ достави храна и помош од „Црвен крст“, во селата Брест и Малино маало. Армијата е секогаш тука за своите ...
сите 97 | | | веќе видена

Направете сами дома фондан за супер колачи и торти. 50 гр. маргарин 30 мл. вода 5 гр. желатин 1 лажица светол мед 600 гр. шеќер во прав Се става желатинот во ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Снегот не престанува да паѓа: Колку калории се трошат додека го чистите?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: