Колку нови камиони за чистење снег „Македонијапат“ ќе купи со 1,5 милиони евра?

„Македонијапат“ за период од најмногу 100 дена ќе ангажира повеќе од 80 приватни машини за чистење на државните патишта и за тоа од буџет ние ќе платиме до ...
| | веќе видена | слични

Честитки од сите страни откако Македонското Собрание даде зелено светло за името Северна Македонија. Столтенберг му честита на Заев 81 пратеник беа доволни за ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев, е сопственик на „ЈА-МИ“, една од двете компании ангажирани од „Македонијапат“ за листење на снегот на македонските ...
| | веќе видена | слични

Две фирми од Тетово и од Кавадарци, за кои не може да се најде речиси ништо на интернет, добија договори од „Македонијапат“ за чистење државни патишта во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ЈП „Македонија пат“ трета година по ред останува верен клиент на тетовската фирма „НБ-Транс компани“ за чистење на патиштата од снег. Станува збор за договор ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Тетовската фирма „НБ-ТРАНС СОМПАНУ ДОО“ трета година по ред го доби тендерот на Јавното претпријатие „Македонијапат“ за да ги одржува патиштата во зимски ...
| | веќе видена | слични

Останато

Можеби онаа реченица на Крими Заев, „изгубен во времето, ќе талкам по семето“, најдобро ја опишува состојбата во која што се наоѓа Костадин Костадинов. Човекот ...
сите 305 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 158 | | | веќе видена

Марио Балотели уште еднаш ќе го облече небесно-синиот дрес на Манчестер сити, откако беше потврдено дека Италијанецот, кој само што потпиша за Бреша, ќе биде ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колку нови камиони за чистење снег „Македонијапат“ ќе купи со 1,5 милиони евра?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: