ФОКУС НА ДЕНОТ: МВР не знае каде е Јанева - Запленет глисер во „Рекет“


* (ОБНОВЕНО) Запленет е глисер на второсомничен во „Рекет“ Засега е запленет само глисер на второосмоничениот во случајот „Рекет“, запленет е пловен објект во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Предлог законот за јавно обвинителство на власта не е предлог за воспоставување на обвинителство кое ќе биде независно и кое ќе гони вистински криминал, туку ...
| | веќе видена | слични

Министерството за внатрешни работи не знае каде се наоѓа Катица Јанева, бидејќи нема обврска да го следи движењето на секој граѓанин, истакна министерот, ...
| | веќе видена | слични

Со предлог законот за Јавно обвинителство на власта се гледа намерата самата да воспостави обвинителство по нејзин терк и во функција на криминалниот октопод, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лидерот на ВМРО – ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за Република објаснува зошто за опозицијата е неприфатлив предлогот на премиерот Зоран Заев нов јавен ...
| | веќе видена | слични

Знае ли некој каде е во моментов Катица Јанева? Или тоа власта ќе го чува како некоја мистерија додека не смислат некој подобар план, вели Христијан Мицкоски, ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на најголемата опозициска партија, Христијан Мицкоски во интервју за порталот Република вели дека Заев практично го прифатил предлогот на ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични

Намерата е воспоставување обвинителство што ќе биде по теркот на Заев и во функција на криминалниот октопод, вели претседателот на ВМРО – ДПМНЕ, Христијан ...
| | веќе видена | слични

Криминалниот октопод на СДСМ на чие чело е аболицираниот Зоран Заев со своите пипци навлезе во сите пори на општеството, а граѓаните станаа жртви на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Зоран Заев го легитимираше она што одамна го велам, а тоа е дека Рускоска е негов избор, и сега сака една Катица Јанева да ја замени со друга Катица Јанева, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Катица Јанева оди во притвор. Од вечерва па во следните 30 дена таа ќе се наоѓа во истражниот затвор во Шутка.Јанева доби притвор како третоосомничена во ...
сите 684 | | | веќе видена

Селективната правда е неправда, а во Македонија гледаме дека главата на октоподот е недопирлива и се што прави системот е обид да се покријат трагите кои што ...
сите 414 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФОКУС НА ДЕНОТ: МВР не знае каде е Јанева - Запленет глисер во „Рекет“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: