ФОКУС НА ДЕНОТ: Додека чекаме „метла“ или ветинг, познати советниците на Пендаровски


Професорот Денко Малески е назначен за надворешен соработник во кабинетот на претседателот Стево Пендаровски. Неговото име се споменуваше како кандидат за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
3 копии
3 копии

Вицепремиерот Бујар Османи вчера рече дека ДУИ е вознемирена од одлуката претседателот Стево Пендаровски да го назначи Еролд Муслиу за директор на Агенцијата ...
| | веќе видена | слични

Ден по именувањето на Еролд Мусилу за прв човек на Агенцијата за разузнавање , од коалицискиот партнер во власта ДУИ – повик до претдателот Пендаровски да ја ...
| | веќе видена | слични

ДУИ бара од Претседателот Пендаровски да ја преиспита одлуката за новиот директор на Агенцијата за разузнавање.. Од партијата велат дека назначувањето на Еролд ...
| | веќе видена | слични

Високи извори во ДУИ за АЛСАТ М изјавиле дека со сите сили ќе се спротивстават на евентуалната намера на претседателот за на чело на Агенцијата за разузнавање ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Залудни се обидите на ВМРО-ДПМНЕ да ја префрлаат топката за скандалот со медицинскиот отпад на СДСМ, кога фактите зборуваат за сосема нешто друго. Одговорноста ...
сите 214 | | | веќе видена

Откако на Христијан Мицкоски му пропаднаа сите обиди, преку опструкции, да не се донесе Законот за Јавното обвинителство, со цел да ги заштити криминалците од ...
сите 340 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски немал можност подетално да се запознае со содржината на снимката што на собраниска комисија ја објави пратеникот ...
сите 78 | | | веќе видена

Во ноември 2019 година до МВР односно лично до тогашниот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски од страна на менаџментот на ТЕ-ТО била доставена опсежна ...
сите 96 | | | веќе видена

„Мислам дека денес е рано да се зборува за почетокот, текот и крајот на оваа епидемија“, рече Мајкл Рајан, шеф на одделот за итни случаи на организацијата. ...
сите 347 | | | веќе видена

Режисерите на „Медена земја“, Тамара Котевска и Љубо Стефанов, како и продуцентот Атанас Георгиев, присуствуваа на настан за претставување на документарците ...
сите 244 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФОКУС НА ДЕНОТ: Додека чекаме „метла“ или ветинг, познати советниците на Пендаровски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: