Завршува средношколската лига на Град Скопје за учебната 2010/2011

Скопје – Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски, денеска, во новата Спортска сала „Народни Херои“ при Факултетот за Физичка Култура – Скопје, симболично го означи стартот на кошаркарскиот натпревар за 1 место, помеѓу екипите на ДУФК”М.М.Брицо”- СУГС”Орце Николов”, што се играше во рамките на „final four“ натпреварите од најмасовната средноучилишна лига на град Скопје за учебната 2010/2011. Градоначалникот Трајановски на членовите на најдобрата кошаркарска екипа, на крајот на мечот, им ги врачи наградите и им посака успех во спортот на сите учесници во Средношколската лига на ниво на град Скопје. Најдобра машка екипа во кошарка е екипата на ДУФК”М.М.Брицо”, втори се СУГС”Орце Николов”, а третото место им припадна на учениците од СУГС”Васил Антевски-Дрен”. Со завршувањето на „final four“ натпреварите во Одбојка, Кошарка, Футсал и Ракомет се добијат најдобрите средноучилишни екипи на град Скопје за оваа учебна година, па така во одбојка најдобра женска екипа е екипата на СУГС”Георги Димитров”, втори ...
| | веќе видена | слични

Во спортската сала „Македонски хеои“ денес беше финалниот натпревар од државното првенство во машка кошарка. Битката за првото место ја водеа учениците од средните училишта „Методија Митевски-Брицо“ и гимназијата „Орце Николов“. Конечен резултат на натпреварот беше 72:45, „Фискулурците“ заслужено го одвоија првото место, на второ место останаа учениците од „Орце Николов“, додека пак на трето место беа учениците средното училиште „Васил Антевски Дрен“. Почетокот на финалниот натпревар го означи градоначалникот на град Скопје, Коце Трајановски, кој откако го проследи со внимание целиот натпревар, долу на паркетот на победниците им ги врачи пехарите за освоеното Прво, Второ и Трето место и им посака понатамошни успешни резултати во спортските натпревари.
| | веќе видена | слични

Останато

Повеќе од 100 членови на Конзервативната партија во Велика Британија се подготвени да го поддржат истапувањето на земјата од Европската унија, по што таа би ...
сите 287 | | | веќе видена

Партиите кои поднесоа кандидатури за предвремени избори за градоначалници на Охрид, Ново Село и Дебар, денеска во ДИК со жрепка ги добија редните броеви под ...
сите 153 | | | веќе видена

Госпоѓо Силјановска, зад вас застана партијата која го поддржа и сегашниот претседател Ѓорге Иванов. Претседателот на државата треба да биде обединител на ...
сите 126 | | | веќе видена

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ денеска изјави дека власта нема да исполни ниедно барање на опозицијата и ги повика граѓаните да не ги ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Завршува средношколската лига на Град Скопје за учебната 2010/2011

Од:
До кого (е-маил):
Порака: