Финска даде дозвола за Северен поток 2

3 копии
5 копии

Украинската компанија „Нафтогаз“ ќе оди на суд со цел да се обиде да ги искористи средствата на „Газпром“ во Европа, вели заменик-директорот на „Нафтогаз“ ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Германската канцеларка Ангела Меркел предупреди дека проектот за гасоводот „Северен тек 2“ нема да се случи ако не се прецизира улогата на Украина во транзитот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерската средба во скратен формат, во состав на претседателите на СДСМ, ДУИ, ВМРО-ДПМНЕ и едно од крилата на Беса, Зоран Заев, Али Ахмети, Христијан Мицкоски ...
сите 268 | | | веќе видена

Тајландската воена влада сака да контролира како филмовите ќе го прикажуваат искушението на младите фудбалери и нивното херојско спасување од поплавената ...
сите 111 | | | веќе видена

Судија на претходна постапка при Основен суд Скопје еден-Скопје постапувајќи по предлог на ОЈО Скопје за определување мерка притвор за осомничените Б.Б и С.Д ...
сите 97 | | | веќе видена

Од општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Прилеп, ги обвинија градоначалникот Илија Јовановски и пратеникот Хари Локвенец од СДСМ, дека ги излажале прилепчани со ...
сите 36 | | | веќе видена

Новокрунисаниот шампион од Вимблдон, Новак Ѓоковиќ, напиша долго отворено писмо до сите свои фанови, откривајќи колку се чувствувал ранливо во периодот по ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Финска даде дозвола за Северен поток 2

Од:
До кого (е-маил):
Порака: