„Нискогрдба“ изведува градежни активности низ центарот на Охрид

ЈП „НИСКОГРАДБА“,изведува градежна активност- девијација на фекална канализација на ул.’’Македонски Просветители’’ . Се поставуваат цефки со дијаметар Ф200 за ...
| | веќе видена | слични

Со изградбата на последните 16 километри, финишираше изведбата на канализационата мрежа во руралниот дел на општината. Со ова се решава долгогодишниот проблем ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лекарите и медицинскиот персонал го прекинуваат протестот на скопските клиники поради најавеното поскaпување на паркингот затоа што премиерот Зоран Заев им ...
сите 164 | | | веќе видена

Во текот на оваа ноќ како и утре изутрина поради разведрувањето температурите на воздухот значително ќе опаднат и ќе се спуштат во интервалот од -7 до 1 степен ...
сите 204 | | | веќе видена

Главниот град на Унгарија заживеа во новогодишна атмосфера. На температури под нулата, околу разиграниот Дунав се замрзнуават спомените на илјадниците туристи. ...
сите 208 | | | веќе видена

Таткото на Шериф Шекат, кој изврши напад во близина на Божиќниот саем во Стразбур во вторникот, вели дека неговиот син ги поддржувал ставовите на ...
сите 133 | | | веќе видена

Со презентација на дополнителни докази од вештачењето на мобилните телефони на обвинетите Љубен Арнаудов, Јохан Тарчуловски… во Кривичниот суд почна рочиштето ...
сите 247 | | | веќе видена

Законот за амнестија ниту утре нема да биде пред пратениците. Предлог-текстот е подготвен, но треба да го разгледаат и усвојат партиските органи и правните ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Нискогрдба“ изведува градежни активности низ центарот на Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: