Стоп за извршителите - ПРОТЕСТ НА 1 МАЈ


2 копии
5 копии

Комисијата за толкување на општиот колективен договор за приватниот сектор од областа на стопанството на состанок одржан на 06.03.2018 одлучи дека жените кои ...
| | веќе видена | слични

Нов закон за работни односи, к15 за сите работници и општ колективен договор за приватниот и јавен сектор. Ова се некои од барањата кои ССМ ќе ги презентира на ...
| | веќе видена | слични

„Време е да го подигнеме гласот за сопствените права!", вели партијата во својот Првомајски проглас, објавен на Фејсбук Партијата ги повикува на протест ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Макрон денеска ја почна националната дебата , што ќе трае во наредните три месеци . Дебатата ја почна со 600 градоначалници и локални функционери во малото ...
сите 158 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стоп за извршителите - ПРОТЕСТ НА 1 МАЈ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: