ФИНА го усвои барањето на Пливачката федерација за промена на името

Одделението за правни работи на ФИНА, го извести претседателот на Пливачката федерација на Македонија (ПФМ), Александар Маленко, дека Управниот одбор на ФИНА ...
| | веќе видена | слични

Пливачкиот клуб „Вардар 2018“ информира дека македонскиот пливач Евгениј Поп Ацев без тренер бил испратен на Светското првенство во Јужна Кореја.Евгениј Поп ...
| | веќе видена | слични

Марко Блажевски вели дека главна пречка што не е на Светското првенство во Јужна Кореа е Александар Маленко, а тој ќе продолжи да плива за Македонија ако има ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во дуелот на Канал 5 вечерва изјави дека „бомбата“ која ја емитуваше пратеникот Антонио Милошоски е од состаноците на кои ...
сите 268 | | | веќе видена

ЕДЕН ТЕСТИРАН Е СО НЕГАТИВЕН РЕЗУЛАТ, А ВОЗАЧОТ КОЈ СЕ ВРАТИ СЕ ЖАЛЕЛ НА КАШЛИЦА Mинистерот за здравство, Венко Филипче попладнево на прес-конференција изјави ...
сите 654 | | | веќе видена

„Конечно СДСМ има коалиција во која има партии од сите етнички заедници и тоа е важно за општеството и граѓаните. Второто е дека носи пратеници плус по некои ...
сите 310 | | | веќе видена

Вчера во 12,20 часот во СВР Охрид од ТППЕ Охрид, бил пријавен пожар во помошна просторија на ул.„Живко Чинго“. Од полициски службеници од СВР-Охрид излезено ...
сите 62 | | | веќе видена

На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФИНА го усвои барањето на Пливачката федерација за промена на името

Од:
До кого (е-маил):
Порака: