ФИНА го усвои барањето на Пливачката федерација за промена на името

2 копии

Одделението за правни работи на ФИНА, го извести претседателот на Пливачката федерација на Македонија (ПФМ), Александар Маленко, дека Управниот одбор на ФИНА ...
| | веќе видена | слични

Новото име на Пливачката федерација на Македонија во ФИНА е Пливачка федерација на Северна Македонија. Ова се промените кои се направени за време на Управниот ...
| | веќе видена | слични

На претстојното Светско првенство во пливање и Далечинско пливање кое ќе се одржи во Гуанжу, Јужна Кореа од 12 до 28 јули, Република Северна Македонија ќе ја ...
| | веќе видена | слични

Од ФИНА исто така ја знаат ситуацијата во македонското пливање, најновите информации велат дека тие не можат моментно да ги потврдат промените. А причина ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Националната пливачка федерација, Александар Филипчев вели дека го пријавиле Александар Маленко во полиција за користење на фалсификат ...
| | веќе видена | слични

Делегација на ФИНА по крајот на Светското првенство во пливање (12 до 28 јули, Јужна Кореја) ќе дојде во Македонија да стави крај на проблемите околу ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ако европските земји не ги исполнат своите обврски од нуклеарниот договор, тогаш Иран ќе преземе повеќе чекори за да ги намали своите обврски, изјави висок ...
сите 140 | | | веќе видена

Сметавме дека е важна политичка порака УНЕСКО да не го стави Охридскиот регион на листата на светско културно наследство во опасност, но и ветер во грб за ...
сите 147 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев ја оцени како одлична средбата со својот француски колега Едуард Филип во Познањ, а за летниот период го најави како работен со оглед ...
сите 213 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев вели оти е сигурен дека разговарал со вистинскиот Хашим Тачи за да му ја објасни содржината на разговорот со руските комичари во кој ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФИНА го усвои барањето на Пливачката федерација за промена на името

Од:
До кого (е-маил):
Порака: