Најновите македонски филмови на Меѓународниот филмски фестивал во Нанси

2 копии

Најновите македонски филмски остварувања ќе имаат посебен фокус на 24-тото издание на Меѓународниот филмски фестивал во Нанси, Франција, а за време на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Филмскиот фестивал за млади „Џифони Македонија“ отвори повик за пријавување 650 учесници за шестото издание на фестивалот, кое ќе се одржи од 6 до 11 октомври ...
| | веќе видена | слични

Клаудија Кардинале, светски познатата филмска актерка, ќе учествува на свеченото отворање на 39. интернационален фестивал на филмската камера „Браќа Манаки“ ...
| | веќе видена | слични

 За време на фестивалот во уметничката галерија на градот ќе биде отворена и изложба на фотографии на Браќата Манаки. Меѓународниот филмски фестивал од Нанси, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Владата на Црна Гора го утврди предлог-законот за ратификација на Протоколот за пристап на Република Северна Македонија во НАТО и го достави до Парламентот за ...
сите 159 | | | веќе видена

,,Несреќата е искушение што го погодува човечкиот дух, особено она што им се случи на нашите браќа во Гостивар, каде што трагичната автобуска несреќа ги зеде ...
сите 262 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 113 | | | веќе видена

Луиза Унгерер тврди дека била во тајна врска со трагично загинатиот фудбалер Емилијано Сала. Луиза тврди дека се запознала додека и двајцата играле во Франција ...
сите 79 | | | веќе видена

Српската Влада денеска им препорача на сите единици на локалната самоуправа распустот во основните и средните училишта да го продолжат до следната недела.На ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најновите македонски филмови на Меѓународниот филмски фестивал во Нанси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: