Филмскиот фестивал „Џифони патува“ денеска и утре во Радовиш


2 копии

„Двеодоливата Чоко Стоби Флипс“ наградна игра го заокружи првиот месец на извлекувања со 288 извлечени добитници. Извлечени се и трите iPhone 8 телефони, како ...
| | веќе видена | слични

Општина Радовиш во соработка со компанијата „Елколект” од Скопје, по претходно добиена дозвола од Министерството за финансии, организира наградна игра „Ја ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кристал Ив Бровит која има 21 година и е од Мелбурн, е првата идентификувана жртва од вулканот во Нов Зеланд. Таа во посета на вулканот била со семејстото, а ...
сите 138 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 126 | | | веќе видена

Бизнисменот Орце Камчев, кој се јавува како главен сведок во случајот „Рекет“, потврдува дека негов е гласот што се слуша на аудио-снимките кои се појавија во ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филмскиот фестивал „Џифони патува“ денеска и утре во Радовиш

Од:
До кого (е-маил):
Порака: