Филмски проекции на брод, работилници и музика на вториот „Beach Film Festival“


2 копии
3 копии

Фестивалската забава продолжува на „Самерленд“, што се одржува на отворената сцена Школка во Градскиот парк во Скопје. По изведбата на првата хипхоп-претстава ...
| | веќе видена | слични

БОШ фестивал објави компилација од неколку песни од различни изведувачи кои биле дел од фестивалот во изминатите 10 години. Со оваа компилација, организаторите ...
| | веќе видена | слични

Останато

Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО-ДПМНЕ во своето обраќање во Аеродром рече дека од Аеродром мириса на голема победа на 15 јули и тука се заблагодари на луѓето ...
сите 494 | | | веќе видена

Триесет и петгодишен прилепчанец загина во сообраќајна несреќа што се случила синоќа на патот Велес – Прилеп.Според информациите на МВР, несреќата се случила ...
сите 298 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата на изборната единица 2 Владо Мисајловски, вечерва гостуваше во емисијата на МТВ каде што даде интервју и ...
сите 229 | | | веќе видена

Поради последиците од новиот коронавирус, кинеската авиоиндустрија во вториот квартал од годината бележи пад од 4.89 милијарди долари. Според податоците на ...
сите 476 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филмски проекции на брод, работилници и музика на вториот „Beach Film Festival“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: