Лордан Зафрановиќ: Демократизацијата на Балканот не го даде потребното


Демократизацијата на државите од Балканот не создаде почит кон различното мислење, вели во интервју за Телма, големиот хрватски режисер Лордан Зафрановиќ. Во ...
| | веќе видена | слични

За прикажување и дискусија Иванов-Изи ги избра: „Соништата што се купуваат со пари“ во режија на Ханс Рихтер (1 април), „Бери Линдон“ на Стенли Кјубрик (2 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски кој моментално е во домашен притвор, излезе со свој став околу референдумското прашање. Тој на својот ...
сите 50 | | | веќе видена

Според одлуката која ја донесе Министерот за финансии, Драган Тевдовски, тој го поддржува решението за пензионерите кои немаат дополнителни приходи да се ...
сите 55 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 32 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 123 | | | веќе видена

Професорот Трајко Славески во гостувањето на ТВ 21 вечерва истакна дека и тој го дели мислењето со останатите дека договорот од Преспа е штетен. Тој вели дека ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лордан Зафрановиќ: Демократизацијата на Балканот не го даде потребното

Од:
До кого (е-маил):
Порака: