Се огласи и сопругот на Севе: Молете се за мозокот на Милан!

Сите кои ги видоа голите фотки од Севе се убедени дека пејачката повторно се заиграла во ново порно видео . Сите освен нејзиниот сопруг, Игор Којиќ, кој реши јавно да проговори околу целиот скандал. Игор на Instagram објави фотографија со нејзиниот син и напиша: - Драги мои, гледајте своето време со своите најмили да го поминувате во среќа, баш како на овие фотографии на кои монтажата и останатите техники не им можат ништо. Кон ова додаде и #prayformilanbrain, алудирајќи дека сето она што се пишува за Северина е масло на Милан Поповиќ, кој сака да го уништи нејзиниот имиџ во јавноста за да добие предност во битката за старателството на малиот Александар.
| | веќе видена | слични
2 копии

По скандалот со голите фотографии, фановите на Северина ги очекуваат да ги видат првите кадри од новиот филм во кој пејачката глуми – „Последниот Србин во ...
| | веќе видена | слични

Пред 14 години популарната пејачка Северина доживеала вистински шок на естрадната сцена кога се појавила нејзина приватна снимка со експлицитна содржина. Иако ...
| | веќе видена | слични

Хрватската пејачка Северина Којиќ со најновата одлука на Жупанскиот суд во Сплит го изгуби старателството над својот син Александар. Многу е веројатно дека грижата за момчето сега ќе ја преземе неговиот татко, српскиот бизнисмен Милан Поповиќ. Судот наложи да се утврди дали за детето е оптимално решение да живее со својот татко „како флексибилен родител“, со максимално одредени средби и дружење со мајка си. „Постапката е тајна и поради тоа не сум во можност да коментирам што било. Не сум ја добил пресудата, а од медиумите дознав за пресудата што ја донесе Жупанскиот суд во Сплит. Можам само да кажам дека многу се израдував“, изјави Милан Поповиќ. Додека не се донесе нова одлука, на сила останува старата од 2014 година, според која Милан и понатаму ќе се гледа со детето секој втор викенд, а од петок до недела секоја втора среда попладне. Текстот Северина го изгуби старателството над синот Александар е превземен од Reporter.mk .
| | веќе видена | слични

По скандалот со порно-фотографиите, хрватската ѕвезда Северина повторно се огласи на социјалните мрежи. Пејачката објави фотографија од една нејзина прошетка во Босна и Херцеговина. „Кад часовникот ќе заѕвони на кулата покрај Беговата џамија“, напишала Северина на објавата и додала „љубовта со љубов се враќа“, како и во секоја од нејзините објави во последната година. Не се знае дали пејачката деновиве се наоѓа во Босна и Херцеговина или фотографијата е направена од претходно. Медиумите во Србија пишуваат дека Северина е во Белград, ама и таа информација не е потврдена. Kad sat zazvoni na kuli, kraj Begove džamije… #volimstosevolimo #ljubavseljubavljuvraca #severina photo by @mssanela A post shared by Severina Kojic (@severina) on Aug 26, 2018 at 4:45am PDT Текстот Северина на прошетка во Босна и Херцеговина е превземен од Reporter.mk .
| | веќе видена | слични
5 копии

Милан Поповиќ конечно добил што сака. Судот во Загреб го прогласил за подобен татко за чување на малолетното дете, 6-годишниот Александар, додека двојното старателство е укинато. Северина сега ќе може да го види својот син според новите правила само кога судот ќе ги одобри, додека детето ќе живее со својот татко од сега. Северина не сонувала дека нејзините нови секси слики ќе и „дојдат до глава“, поточно дека ќе го изгуби својот син, инаку сигурно ќе била повнимателна за тоа како и во што се слика, пишуваат медиумите во регионот. Инаку, Северина не огласи по овој повод, па останува да видиме дали овие информации се точни.
| | веќе видена | слични

Бизнисменот Милан Поповиќ е задоволен од последната одлука на судот, кој ја поништи пресудата на основниот суд и го врати предметот на повторно судење за да се одлучи дали вистинско решение за детето е да живее со својот татко како „пофлексибилен родител“, со максимален број дозволени средби со неговата мајка Северина. Одлуката, наводно, наведува дека судските документи укажуваат на фактот дека Северина често ја злоупотребувала својата положба и не дозволувала таткото да се грижи за детето како што треба. Бидејќи се работи за малолетник, пресудата нема да биде објавена јавно. Таткото Милан Поповиќ за медиумите кратко изјавил: – Постапката е тајна и не можам да коментирам за какви било детали. Пресудата се уште ја немам, но од медиумите ги дознав деталите за одлуката на окружниот суд во Сплит. Можам само да кажам дека сум многу задоволен. Конечно, изјавил Попвиќ.
| | веќе видена | слични

По скандалот со голите слики, српските медиуми не престануваа да пишуваат за Северина. Најновата вест која ја пренесе српкиот Ало, е дека Серина се плаши дека наскоро ќе се појави и домашниот порно филмот, кој наводно го снимала со сопругот Игор Којиќ. Всушност, гласините се дека е Игор добил порака во која му пишуват : Игор, брат, го гледав видеото со секс што го снимавте во Турција. Па тоа е подобро, од овие сликиве каде што Северина е гола и сама“. Видеото било снимано лани во Бодрум, кога Северина била заедно со Игор на одмор, тврдат српските медиуми. Текстот Северина има порно и со Игор, стравува дека и тоа ќе се појави во јавноста е превземен од Reporter.mk .
| | веќе видена | слични

По изјавата на адвокатите дека голите фотографии се фотомонтажа, се огласи и бабата на сопругот на Северина, Игор Којиќ . Додека семејството Којиќ, поточно родителите на Игор, Драган Којиќ Кеба и мајката Оља мудро молчат, бабата Добрија, односно мајката на Кеба, проговори за голите фотографии. „Во средата гледав телевизија, која имено многу сакам да ја следам и ги видов фотографиите на Северина“ , изјави Добрија за „24sata.hr“ и додаде: „Нека ми се среќни каде и да одат “, вели таа, која патем, не е воведена за фотомонтажата, како и за одмаздата на поранешниот маж на хрватската пејачка. Сепак, признава дека три години ја нема видено Северина и тоа од свадбата со нејзиниот внук Игор Којиќ. „Нека ми се они само живи и здрави. Таа има свое дете “, изјави баба Добрија.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нека прекинат да глумат лудило во Јавното обвинителство, порача денеска адвокатот Јанаки Митровски, во врска со најновите детали од криминалната афера Рекет, ...
сите 154 | | | веќе видена

Веднаш да се најде замена за притворената специјална јавна обвинителка Катица Јанева, порача денеска од Новаци премиерот Зоран Заев.Тој испрати јавна порака ...
сите 325 | | | веќе видена

Изјавата на премиерот Зоран Заев, кој најави дека ќе ме тужи мене и нашата редакција, не е ништо повеќе од паничен рефлекс во момент кога станува јасно дека ...
сите 236 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски го прашува републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески каде се парите од рекетот ако објавениот извештај навистина ...
сите 153 | | | веќе видена

Мерката притвор од 30 дена на Јанева и беше доделена поради можност од бегство, влијание врз сведоци и инволвирани во истрагата за предметот „Рекет“ и ...
сите 382 | | | веќе видена

Воислав ЗАФИРОВСКИ Долго размислував дали вреди да се пишува на темата Рекет, за инволвираните во аферата, особено за Јанева и генералите кои "после битката" ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се огласи и сопругот на Севе: Молете се за мозокот на Милан!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: