Филипчев: Маленко не е веќе претседател, лажно се претставува и користи неважечки печати!

По вчерашното соопштение на Aлександар Mаленко, со кое тој ја потенцира својата легитимност како претседател на „Пливачката федерација на Северна Македонија“, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

ФИНА е во заблуда околу легитимитетот на раководството на Пливачката федерација на Македонија. Тие не биле двојна или паралелна федерација туку се работи за ...
| | веќе видена | слични

На прес конференција, новиот претседател на „Националната пливачка федерација“, Александар Филипчев ги соопшти целите на раководството, ја образложи промената ...
| | веќе видена | слични

Новиот претседател на Националната пливачка федерација како што е новото име, Александар Филипчев, денеска на прес конференција ги презентираше сите активности ...
| | веќе видена | слични

Во врска со досегашните збиднувања веќе е познато тоа дека настанати се нови промени во името на федерацијата, Статутот на федерација и во составот на ...
| | веќе видена | слични

Како што известува Пливачкиот клуб „Орион“ од Скопје на чело со првиот човек Јане Карајованов околу ваквата ситуација и скандалот кој се случи на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Утрово понесете со себе чадор. Метеоролозите предвидуваат дожд и посвежо време. Според управата за хидрометеоролошки работи денеска не очекува претежно облачно ...
сите 315 | | | веќе видена

Постои опасност Европа „да се освести многу доцна“ доколку се обидува да го спаси договорот со Иран за неговата нуклеарна програма, изјави израелскиот премиер ...
сите 126 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 159 | | | веќе видена

Целиот регион ја слави победата на Новак Ѓоковиќ, фановите се пресреќни и се радуваат за победата на Ноле.Ве потсетуваме на едно ретро видео, кога двајца мажи ...
сите 279 | | | веќе видена

Руските пранкери кои го имитираат поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, и кои им се јавуваат по телефон и ги лажат политичарите и светските ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипчев: Маленко не е веќе претседател, лажно се претставува и користи неважечки печати!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: