Арсовски: Нов скандал во здравството од 13 милиони евра


2 копии

Во името на многу граѓани корисници на проектот „Мој термин“, незадоволни од бенефитите што требаше да ги даде, пред неколку денови во истово гласило упатив ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерот, Венко Филипче е целосно неспособен за водење на секторот на здравство. Резултатот на неговата неспособност се човечки жртви, истакна денеска Маја ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот, Венко Филипче е целосно неспособен за водење на секторот здравство, а резултат од неговата неспособност се човечки жртви, обвини Маја Славева од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

На ВМРО-ДПМНЕ очигледно му стана навика да злоупотребува човечки несреќи во дневнополитички цели, што само покажува во каков очај и безидејност се наоѓа ...
| | веќе видена | слични

Токму ВМРО-ДПМНЕ 10 години не направи ништо ниту за здравството, ги понижуваше лекарите и пациентите и го урниса здравствениот систем, а денес шири лаги и ...
| | веќе видена | слични

Последната вест е починато предвреме родено бебе на Клиниката за гинекологија и акушерство. Причина се условите, поточно крајно лошите услови на Клиниката, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот, Венко Филипче е целосно неспособен за водење на секторот на здравство. Резултатот на неговата неспособност се човечки жртви, ова денеска преку ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Деновиве се соочуваме со врвот на епидемијата на морбили. Бројката на заразени и оние кои што ги манифестираат симптоми го достигнува максимумот, а од ...
| | веќе видена | слични

Тендер министерот Филипче до сега покажа само способност за некакви сомнителни тендери и некакви физибилити студии за таканаречено јавно приватно партнерство ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Еден од најтиражните италијански весници „Ла стампа“ во своето онлајн издание објави репортажа од денешното одбележување на Богојавление од македонските ...
сите 331 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со секретарот за меѓународна соработка на СДСМ, Бојан Маричиќ денеска се сретна со амбасадорот на Франција во Република ...
сите 157 | | | веќе видена

Атиџе Муратова, главната хероина од македонскиот документарен филм „Медена земја“ ќе биде работно ангажирана во општината Лозово и нејзината куќа ќе добие нов ...
сите 163 | | | веќе видена

Додека се ближи денот на распуштање на Собранието, се поинтензивни се изјавите за и против донесување на Законот за јавното обвинителство. Во текот на ...
сите 196 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

Со интервенција на тетовската Територијална противпожарна единица за кусо време пожарот е локализиран и нема повредени. -Цел месец гасиме претежно пожари на ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Арсовски: Нов скандал во здравството од 13 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: