Новите вработувања во здравството ќе ги покријат само првичните потреби


Новите вработувања во Здравствениот дом во Скопје што ги најави Министерството за здравство од септември се чекори кои ќе ги покријат само првичните проблеми, ...
| | веќе видена | слични

Канабисот е една од најактуалните табу теми во нашата држава. Најчестото прашање „Дали канабисот е дрога или лек“, му го поставивме на најпознатиот активист за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Повеќе од 10 месеци не работи мамографот во Општата болница Куманово. Апаратот кој е стар 34 години во 1996 година бил донесен како донација на Одделението за ...
| | веќе видена | слични

Доктор Мехмедовиќ, министерот за здравство Венко Филипче најави дека од септември ќе има огласи за вработување на медицински персонал. За каков профил на кадар ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, Венко Филипче за време на посетата на општина Пробиштип беше и во Здравствениот дом. Со градоначалникот Драган Анастасов, го посетија ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нашиот јазик и нашето културно наследство се македонски. Тоа го потврдуваме со договорот. Како Македонци ќе влеземе во НАТО и како Македонци ќе чекориме во ЕУ. ...
сите 25 | | | веќе видена

„Отсекогаш сум се залагал за решение кое нема да задира во идендитетот , националните интереси и уставни промени. Прашањето за името и индентитетот е постаро и ...
сите 74 | | | веќе видена

Не постои држава на која што Уставот и е подготвуван од соседите. За жал, македонскиот народ е експеримент на Зоран Заев. Достоинството на македонскиот народ е ...
сите 144 | | | веќе видена

Нападнат новинарот Љупчо Златев кој денеска на лице место токму од Маврово сакаше да ја информира јавноста за случајот поврзан со викенд куќата на скопскиот ...
сите 32 | | | веќе видена

Управата за заштита на културно наследство (УЗКН) ќе побара црквата „Света Богородица“ во кумановското село Матејче да биде прогласена за културно наследство ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новите вработувања во здравството ќе ги покријат само првичните потреби

Од:
До кого (е-маил):
Порака: