Фиктивни карактери со кои би сакале да испиеме барем по едно пиво

Постојат многу измеслени ликови кои луѓето би сакале да бидат вистински. Можеме да тврдиме дека за време на нивниот измислен живот, тие станале некои од највлијателните ликови кои што светот ги запознал. Овие лица никогаш не живееле тука на Земјата, но нивниот живот станал легендарен помеѓу луѓето. Некои од ови ликови станале вистински во колективната свест на сите кои што се сретнале со нив, биле маѓепсани од нивните постигнувања, од авантури, опасности, одмазди преку смешни испади, исто како да да им се случил на некој нивни пријател. Овие ликови ги поместија границите на можностите во човечката имагинација. Ова се ликовите со кои би сакале да испиеме по едно пиво заедно. Знаеме дека овој список може да биде многу подолг. Кажете ни со која фиктивна личност би сакале да испиете еден ладен пијалок. Шерлок Холмс „Кога ќе го елиминирате невозмножното, без разлика што и да остане, колку и да е неверојатно, мора да биде вистина“. – Шерлок Холмс Движејќи се низ улиците на Лондон и решавајќи мистерии со ...
| | веќе видена | слични

Останато

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 198 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Соопштение од Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска ...
сите 218 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 45 | | | веќе видена

Успех за Овен, Бик се додворува на Близнаци, Ракот ужива со Скорпија, добри аспекти за Лав, Девица победува Риба, Терезија во љубов со Јарец, на Стрелецот ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фиктивни карактери со кои би сакале да испиеме барем по едно пиво

Од:
До кого (е-маил):
Порака: