Фиќо со срце од Хонда (видео)

Можеби никој досега не го сметал старото Фиќо за некој „ѕвер“ на патиштата, па дури и да било „оригинален Абарт“. Но, откако ќе ги погледнете трите видеа подолу, навистина ќе треба да го смените мислењето. На Фиќото му бил изваден оригиналиот мотор од 500 кубици, а наместо него ставен е четвороцилиндричен турбо мотор од Хонда Ѕ2000, пишува bangshift . Нема детали каков е тој мотор, но резултатот од овој зафат е можеби најбрзото Фиќо што сте го виделе досега... Првото видео е „лансирање“ на Фиќото на патеката Toronto Motorsports Park, второто е Фиќото без турбо, а третото е неуспешен обид за полетување на малиот... Уживајте:
| | веќе видена | слични

Останато

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на ...
сите 40 | | | веќе видена

Независниот пратеник Ферид Мухиќ за „ А1он “ не сакаше да каже дали ќе излезе на претстојниот референдум за промена на името, како и дали ќе гласа за уставните ...
сите 131 | | | веќе видена

И годинава на свеченото отворање на фестивалот „Браќа Манаки” во Битола се повтори истата пракса како и претходните години. По сликањето на црвениот тепих и ...
сите 71 | | | веќе видена

Со цел Зоолошката градина во Скопје да добие еден сосема нoв и убав лик, деновиве е поставена нова урбана опрема. Опрема се состои од нови клупи, каде ...
сите 29 | | | веќе видена

Ни пристигна и таа прекрасна есен, според многумина најубаво годишно време … Сепак, Меркур е денес во квадрат со Сатурн, а почетокот на есента се карактеризира ...
сите 65 | | | веќе видена

Од вчера стапи во сила договорот за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија. Договорот го потпишаа Министерот за внатрешни работи ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фиќо со срце од Хонда (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: