Собранието ја заврши расправата по дополнетиот Буџет за 2018, ќе гласа по паузата


Собранието на Република Македонија во рамки на 26. седница попладнево ја заврши расправата по дополнетиот Предлог-буџет за 2018 година, по кој ќе се гласа ...
| | веќе видена | слични

Најновите податоци од МФ покажуваат дека за 11 месеци годинава во државната каса од ДДВ се собрани 26 милиони евра помалку од планираното. Ќе потфрли ...
| | веќе видена | слични

Економијата сигурно дека не беше силна страна на годината што ја оставаме зад нас. Оптоварена со силни политички турбуленции, драматична смета на власта која ...
| | веќе видена | слични

Ќе потфрли наплатата на ДДВ за 2017. Граѓаните ја губат довербата во економските политики на државата и се намалува јавната потрошувачка. Ако не се собере ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Владата вчера одлучи максималниот износ на новото задолжување преку издавање на државни хартии од вредност на домашниот финансиски пазар во 2018-та година да ...
| | веќе видена | слични
10 копии

На вчерашната седница на Владата донесена e одлука за утврдување на максималниот износ на ново задолжување преку издавање државни хартии од вредност на ...
| | веќе видена | слични

Владата го постави горниот лимит на задолжување за наредната 2018 година преку инструментот издавање на државни обврзници и нема да може да го надмине лимитот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

До сабота времето ќе биде стабилно со ниски утрински температури, преку денот претежно сончево со пораст на дневните температри, соопшти Управата за ...
сите 258 | | | веќе видена

„Наместо да шири лажни вести и создава конструкции, ВМРО-ДПМНЕ прво треба да каже дали ќе учествува на референдумот во недела.Јасна е намерата на опозициската ...
сите 222 | | | веќе видена

-Одлуката е сериозна и одговорноста се однесува на иднината на нашата татковина и нанашите граѓани. Да бидеме делод светот, а не сами в осветот. По 27 години, ...
сите 105 | | | веќе видена

Излезеноста на претстојниот референдум е едно од прашањата кое доминира во јавната дебата за плебисцитарното изјаснување закажано за 30 септември, а кое ја ...
сите 83 | | | веќе видена

Лидерот на Движењето Самоопределување (ВВ) Албин Курти го посети денеска во неговиот дом претседателот на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) Иса Мустафа, но ...
сите 176 | | | веќе видена

Тренерот на Јувентус, тренерот Масимилијано Алгери дефинитивно го има еден од најдобрите стартови со тимот на Јувентус во неговата кариера. Ова се должи на тоа ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Собранието ја заврши расправата по дополнетиот Буџет за 2018, ќе гласа по паузата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: