Фетел го чувствува здивот на конкурентите

Дали во Red Bull се подготвуваат за многу потешка сезона во споредба со претходната? Откако Адријан Њуи прв потенцираше дека забраната на ниско поставениот издувен систем ќе го врати него и неговиот тим назад на таблата за цртање, Себастијан Фетел денес изјави дека конкурентите се многу поблиску отколку што сите очекуваат. Според многумина, Ferrari ќе биде оној кој најмногу ќе ќари од забраната на ниско поставениот издувен систем и неговото мапирање, а доволен доказ беше трката во Силверстоун, каде што Италијанците ја забележаа единствената победа минатата сезона. Токму на таа трка, беше забрането мапирањето на моторот, каде што очигледно се криеше предноста на Red Bull во однос на другите. „Двојниот дифузер и ниско поставениот издувен систем беше она од што црпевме предност во 2010 и 2011, пред се од топлите издувни гасови,“ - потенцираше Фетел. „Но сега некои тимови ќе имаат многу поголема предност. Доколку мислевте дека сеуште сме недопирливи, грешите. Топ тимовите се поблиску од било кога досега.“ ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 205 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 44 | | | веќе видена

Успех за Овен, Бик се додворува на Близнаци, Ракот ужива со Скорпија, добри аспекти за Лав, Девица победува Риба, Терезија во љубов со Јарец, на Стрелецот ...
сите 65 | | | веќе видена

Со цел Зоолошката градина во Скопје да добие еден сосема нoв и убав лик, деновиве е поставена нова урбана опрема. Опрема се состои од нови клупи, каде ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фетел го чувствува здивот на конкурентите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: