Од почеток започна судењето за „Монструм“


4 копии
4 копии

Обвинетиот во „Монструм“ Хаки Азири, кој првично бил загрозен сведок, во детали на денешното рочиште во Основниот суд Скопје 1 раскажа како на први мај 2012 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Над 2 часа трае рочиштето на кое петтообвинетиот во „Монструм“, Хаки Азири говореше што правел на критичниот ден кога се случило убиството. „Имав слободен ден ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фатиме Фетаи од СЈО побра да биде репродуцирана снимката од исказот на обвинетиот Х. Азири од 7 мај пред јавен обвинител, па потоа да се продолжи со ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржат рочишта и за предметите на СЈО „Монструм“ и „Траекторија“. На рочиштето за „Монструм“ исказ пред судот треба да ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Хаки Азири, еден oд обвинетите во случајот Монструм, во моментот дава исказ пред Кривичниот суд. Тој за време на истрагата беше заштитен сведок, бидејќи пред ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По барање на обвинителката Фатиме Фетаи во судница на денешното рочиште за случајот Монструм ќе биде пуштена снимка од исказ на обвинетиот Хаки Азири, која на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Актуелната политичка состојба во земјава, затворската казна за поранешниот премиер Никола Груевски и неодамнешната посета на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во ...
сите 180 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 144 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

„Сонувам за хумано утре“ е мотото под кое повеќе здруженија за заштита на животните одржаа протестен марш за да упатат барања да почне примената на хумани ...
сите 64 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од почеток започна судењето за „Монструм“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: