Во сабота голема акција за чистење и разубавување на животната средина


Во сабота, 5 мај, на иницијатива на градоначалникот на Град Скопје и претседател на ЗЕЛС, Петре Шилегов, ќе се спроведе голема акција за средување, чистење и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во валандовското село Чалакли викендов беше отворен 27-от меѓународен фестивал „Пролетни веселби во чест на празникот Х’дерлез“. Во декември 2017 година овој ...
| | веќе видена | слични

Државата ќе ѝ помогне на Општина Дојран да го врати долгот од 150.000 евра кон ЕУ, оти пред четири години општинското раководство ја прекршила постапката при ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Државата ќе и помогне на општина Дојран да го врати долгот кон ЕУ во висина од 150 илјади евра кои ги бара оти била прекршена постапката за реконструкција ...
| | веќе видена | слични

Присуствував на свеченото отворање на 27. Меѓународен фестивал на македонско-турските пролетни веселби во чест на празникот Х'дерлез, во валандовското село ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Градот Скопје се вклучи во големата акцијата за чистење и разубавување на животната средина која се организира на иницијатива на Заедницата на единиците на ...
| | веќе видена | слични
8 копии
3 копии
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи Никола Димитров од средбата со граѓаните имал впечаток дека се уште имаат дилеми и не им е доволно разјаснет Преспанскиот ...
сите 107 | | | веќе видена

Македонија во преговорите за приклучување кон Европската Унија ќе користи модел во кој се вклучени и граѓански организации и експерти надвор од капацитетите на ...
сите 145 | | | веќе видена

Си бара ли Власта алиби за сѐ поизвесно неуспешниот референдум? Ова е прашањето кое произлегува по денешната прес-конференција на министерот за надворешни ...
сите 74 | | | веќе видена

Сooпштение на СДСМ: Христијан Мицкоски покажува дека има проблем со подобра иднина и со перспективите што се отвораат пред граѓаните на Македонија. Мицкоски и ...
сите 197 | | | веќе видена

Во комуникација со граѓаните да го презентираме она што мислиме дека е штетно од договорот со цел да можат да бидат информирани и да донесат правилна одлука. ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во сабота голема акција за чистење и разубавување на животната средина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: