Тешка сообраќајка во која Ферус Мустафов излетал од патот со својот џип

3 копии

Кралот на Ромската музика, Ферус Мустафов преживеал тешка сообраќајка на патот Скопје -Штип, јавува Вест. Како што пишува весникот, во џипот марка Мерцедес, Ферус бил со своето семејство. За среќа никој не е посериозно повреден. Според првичните информации кои музичарот ги споделил со медиумите, сообраќајката се случила откако поради пукната гума, Ферус загубил контрола над џипот, по што два пати се превртел.
| | веќе видена | слични
3 копии

Иако пред само три дена Ферус и неговото семејство доживеаа сообраќајна несреќа на патот Скопје-Штип, познатиот музичар вчера одлучи да се појави на сцена и да ги забавува жителите на општина Карбинци. По сообраќајката во која самиот Мустафов кажа дека два пати се превртел со својот автомобил и дека преживеале тој, неговата сопруга и ќерката, музичарот одлучи да го земе својот саксофон и да го развесели Карбинци на Спасовден. - Добро сум, да ви кажам жив сум и здрав. Знаете што ми се случи, ама ете, Господ сакал да дојдам денес во Општина Карбинци и да свирам на Спасовден, на овој голем празник. Бог ме чувал и ете тука сум. Се надевам дека уште многу години ќе доаѓам да свирам тука, вели Мустафов во изјава која ја пренесува Курир. Иако со видни болки од повредите во сообраќајката, познатиот музичар ја воодушеви публиката со својот получасовен настап. Освен Мустафов, на сцената во Карбинци настапија и други имиња од фолклорот во Македонија, како Татјана Лазаревска и КУД „Ристо Донев-Учителот“.
| | веќе видена | слични

По сообраќајната несреќа која ја доживеал со семејството на патот Скопје-Штип, познатиот музичар Ферус Мустафов вчера го имаше своето прво појавување на сцена. По објавувањето на информацијата за сообраќајката, во која самиот Мустафов кажа дека два пати се превртел со автомобилот и дека преживеале тој, сопругата и ќерката, наместо одмор познатиот виртуоз на саксофон се појави во општина Карбинци. Тој беше главна атракција, токму заради вниманието кое го привлече со сообраќајната несреќа: - Добро сум, да ви кажам жив сум и здрав. Знаете што ми се случи, ама ете, Господ сакал да дојдам денес во Општина Карбинци и да свирам на Спасовден, на овој голем празник. Бог ме чувал и ете тука сум. Се надевам дека уште многу години ќе доаѓам да свирам тука - изјави Мустафов. Мустафов настапи на денот на општината, на празникот Спасовден, меѓу други имиња од фолклорот во Македонија, како што се Татјана Лазаревска и КУД „Ристо Донев-Учителот“. Иако со видни болки кои го попречуваа живо да се движи на сцената, Мустафов ...
| | веќе видена | слични

Во интервјуто за весникот Вест, кралот на ромската музика Ферус Мустафов раскажал за тешката сообраќајна несреќа која тој и неговото семејство ја доживеале на патот Скопје – Штип. Според првичните информации кои што ги пренесува весникот, причината за несреќата била издишаната гума на џипот Мерцедес со кој управувал музичарот.
| | веќе видена | слични

Ферус Мустафов заедно со семејството на патот Скопје – Штип доживеале тешка сообраќајна несреќа. Кралот на ромската музика изјавил за Вест- Не спаси Мелек, таа е божјо дете. Ферус Мустафов … Повеќе →
| | веќе видена | слични
2 копии

Ферус Мустафов, виртуозот на саксофон и кралот на ромската музика открил дека неодамна доживеал тешка сообраќајна несреќа на патот Скопје-Штип. Имено, во интервјуто за весникот Вест, кралот на ромската музика Ферус Мустафов раскажал за тешката сообраќајна несреќа која тој и неговото семејство ја доживеале на патот Скопје - Штип. Според првичните информации кои што ги пренесува весникот, причината за несреќата била издишаната гума на џипот Мерцедес со кој управувал музичарот кој изгубил контрола над автомобилот. Подготви: С.Т.И
| | веќе видена | слични

Останато

Британската премиерка Тереза ​​Меј изјави дека обидите на некои пратеници да го одложат излегувањето на земјата од ЕУ, користејќи парламентарни процедури, не ...
сите 188 | | | веќе видена

Претпладне ќе има врнежи од дожд и снег и на пониските места, а ќе бидат пообилни во источните делови. Попладне облачноста делумно ќе се намали и врнежите ...
сите 184 | | | веќе видена

Грчкиот парламент денеска ја почна дебатата за Договорот од Преспа, со кој треба да се стави крај на 27-годишниот спор за името помеѓу Грција и Македонија и ...
сите 64 | | | веќе видена

Укината е забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Струга – граничен премин Ќафасан. Од ЈП Македонија пат информираат дека забраната е ...
сите 225 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 127 | | | веќе видена

Во Мала Преспа традиционално сите села фpлаат крcт во Преспанското Езеро. Ниту студенoто време ниту, пак, уште поcтудената вода не ги спречи повеќето верници ...
сите 202 | | | веќе видена

Секс скандалот меѓу Јелена Карлеуша и Огњен Врањеш никако не стивнува, но во меѓувреме не стивнуваат и новите имиња од српската сцена со кои што Оњен имал ...
сите 101 | | | веќе видена

Лидерот на Нова Демократија Киријакос Мицотакис се откажа од барањето за гласање недоверба на владата на Ципрас. Партијата најавуваше дека на секој начин ќе се ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тешка сообраќајка во која Ферус Мустафов излетал од патот со својот џип

Од:
До кого (е-маил):
Порака: