Кинез тврди дека живее само на вода последните 12 години

2 копии

Кинезот Хуеф Нинг престанал да јаде храна од 10 години и од тогаш не чуствува глад. Иако се хранел тој веднаш ја исфрлал назад, нешто слично на анорексија, но овој непознат синдром не се одразува на здравјето. Според неговиот изглед и неговата тежина од 40 кг, не е тешко да се поверува дека тој не јаде многу, но дека не јаде ништо изгледа невозможно за верување. Хуефа дневно пие и до 15 литри, а единствен вид храна од која не му е мака е млекото, но неговото семејство е сиромашно и не може да си дозволат да го купуваат секој ден. Нинг бил прегледан од доктори кои му дијагностицирале ретка хроничка болест поради која е секогаш жеден, но не успеале да откријат како е можно да живее без храна.
| | веќе видена | слични

Престанал да јаде храна на 10-тата година и од тогаш не чувствува било каква потреба за неа. Секојдневно пие само по 15 литри вода. Нинг Хуеф (22) од Кина веќе 12 години живее само на вода, храна не искусил повеќе од една деценија. Како што изјавил за кинеските медиуми, храната престанал да ја јаде на 10 години и од тогаш не чувствува никаква потреба за неа. Во тој период често му било тешко и се што ќе се обидел да изеде, го исфрлал, нешто слично на анорексија. Но, овој непознат синдром не се одразил на неговото здравје иако е тежок само 40 килограми. Хуеф дневно пие до 15 литри вода, а целата приказна за тоа дека не јаде веке 12 години ја потврдил и неговиот татко. Единствениот вид на храна од која Хуеф не чувствува мака е млекото, но неговото семејство е сиромашно и не можат секој ден да си го дозволат. “Се обидував да најдам работа во градежништво, но секогаш ме отпиштаа. Поради не консумирање на храна, моето тело е многу слабо и не може да поднесе тешка работа”, изјавил во очај Хуеф кој живее со своите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

22-годишниот Кинез Нинг Хуефа, престанал да конзумира храна на десет годишна возраст и од тогаш па се досега, тој не почувствувал глад. Кога имал 10 години Нинг чувствувал гадење од било која храна која ќе ја внесе во својот организам. Што и да изедел, потоа го повраќал. Сепак, овој синдром не му се одразил на неговото здравје, иако Нинг има само 40 килограми. Тој дневно пие и до 15 литри вода, а приказната дека ова момче од Кина не јаде повеќе од деценија ја потврдил и неговиот татко. Единствената храна од која му е добро е млекото, но неговото семејство е сиромашно и неможе да си дозволи секој ден да го купува овој производ. -Се обидов да најдам работа, но премногу сум слаб,па телото не би ми поднело тешка физичка работа, вели очајниот Кинез. На почетокот докторите не верувале во овој феномен, но потоа увиделе дека навистина момчето не јаде ништо. Тие навистина се чудат со оглед на тоа дека човечкото тело без храна може да издржи околу 70 дена.
| | веќе видена | слични

Останато

Недела. Некаде околу пладне. Штипското село Чардаклија пусто. Вооружени со лаптоп низ него може да се сретнат само луѓето од Државниот завод за статистика ...
сите 230 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 159 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 97 | | | веќе видена

Симона Димковска, актерка од Куманово ја доби наградата за млад актер на 54-тиот Македонски театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ кој од 7 јуни се одржуваше ...
сите 54 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, анализирајќи ја ситуацијата по средбата на премиерот Зоран Заев и канцеларката Ангела Меркел во Берлин, ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кинез тврди дека живее само на вода последните 12 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: