Меѓуопштинските соработки – главна тема на 37-та седница на Советот на град Скопје

Советот на Град Скопје на денешната седница ќе разгледува и ќе расправа за поголем број предлог-одлуки на Градот Скопје. На дневен ред се предлог-одлуките за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

МВР ги информира граѓаните дека утре и задутре, на 14 и 15 јули ќе има посебен сообраќаен режим во времето од 19:00 до 06:00 часот, поради снимање на рекламен ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Одделението за безбедност на патниот сообраќај ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот на дел од бул.„Гоце Делчев" од крстосница со ул.„Лазар ...
| | веќе видена | слични

Останато

Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО-ДПМНЕ во своето обраќање во Аеродром рече дека од Аеродром мириса на голема победа на 15 јули и тука се заблагодари на луѓето ...
сите 539 | | | веќе видена

КАМПАЊАТА ОДИ КОН ФИНИШОТ, ИМА И НОВИ „БОМБИ“ Две нови снимки на кои се слуша лидерот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев беа објавени денеска на јутјуб на ...
сите 191 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на средба со граѓаните во скопска Гази Баба рече дека веќе не се поставува прашањето кој е победникот на 15 ...
сите 370 | | | веќе видена

На денешната дебата во „Отворено студио“ во Телевизија 24, генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и Носител на листата на пратеници во Третата изборна единица, ...
сите 229 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меѓуопштинските соработки – главна тема на 37-та седница на Советот на град Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: