Во Македонија не се увезени турски домати со спорна декларација


Сезонската свежа салата која ја јаделе во Велес е причина за труењето на фудбалерите на битолски ФК Пелистер. Ова го покажале резулатите од испитувањето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Салатата која во саботата ја косумирале фудбалерите на Пелистер во велешкиот хотел била причина за нивното труењето. Како што информираат од Агенцијата за ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии
15 копии
повеќе

Останато

„Политичарите кои ги бива да лажат и да манипулираат имаат име и презиме. Тоа е Зоран Заев и картелот околу него. Политичарите кои се коцкаат со идентитетот на ...
сите 229 | | | веќе видена

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 36 | | | веќе видена

Власта реши да дискутира за сѐ освен за содржината на Договорот со Грција. Власта бега од детална дебата за содржината на договорот, затоа што знаат дека ...
сите 129 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена

Зоран Велјовиќ, експерт за геометрија, истакнува дека никогаш не присуствал на фудбалски натпревар, но и тој даде свој удел во дебатата дали голот на Боакје е ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Македонија не се увезени турски домати со спорна декларација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: