Драма во Истра: Оделе по покривот од училиште, па паднале во отвор длабок 12 метри

Две момчиња се тешко повредени при пад од покрив во основно училиште во Пореч. Како што јавува истарската полиција, тие околу 22 часот добиле дојава дека две ...
| | веќе видена | слични

По неколку часовниот пад социјалните мрежи Фејсбук и Инстаграм повторно се достапни за корисниците, но само делумно. Падот на социјалните мрежи ја опфатил цела ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во рамките на својата посета на политичкото собрание на Европската Народна Партија што се одржува во Брисел ...
сите 260 | | | веќе видена

Според словенечката полиција, напаѓачот од Австралија, Брентон Тарант, кој уби 50-тина муслимани во две џамии во новозеландски Крајстчерч, слетал на аеродромот ...
сите 212 | | | веќе видена

Откако скопскиот Кривичен суд му одреди куќен притвор на поранешниот градоначалник на Карпош, Стевчо Јакимовски, од неговата партија ГРОМ, денеска реагираа ...
сите 185 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, вчера беше помеѓу граѓаните на Гевгелија, каде учестуваше на граѓанска трибина со младите. Пред ...
сите 121 | | | веќе видена

Како што најавија од опозицискиот Сојуз за Србија (СзС) денеска пред зградата на општина Гроцка, во близина на Белград, се одржа протест со цел разрешување од ...
сите 209 | | | веќе видена

Целиот процес поврзан со случувањата на 27-ми април е политички монтиран и мотивиран. Пресудите се драконски и нарачани од ликови како Заев и Пендаровски кои ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Драма во Истра: Оделе по покривот од училиште, па паднале во отвор длабок 12 метри

Од:
До кого (е-маил):
Порака: