Внимателно со приватноста на социјалните мрежи


Фото: Facebook Последните неколку недели „Фејсбук“ е поврзан со невидени скандали. Откако Марк Закерберг ја призна вината, како и фактот дека „Кембриџ ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Фејсбук ќе ги информира корисниците во понеделник преку нотификации на нивниот профил дали биле дел од скандалот со Кембриџ Аналитика. Проверете дали сте ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Фејсбук има донирано за кампањите на 46 од 55-те членови на конгресниот комитет што следната недела ќе го сослушува Марк Зукерберг околу целото нарушување ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пред неколку дена, покрај сите информации кои се вртат околу Facebook периодов, излезе и информацијата дека Facebook ги има бришено пораките кои Марк Закерберг ...
| | веќе видена | слични

Област во Илиноис ги обвинува двете компании за измама и за злоупотреба на приватни податоци. Фејсбук и Кембриџ Аналитика веќе се занимаваат со бројни приватни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 75 | | | веќе видена

Патешествието на Груевски низ Црна Гора наликувало на шпионски филм. Го чекале разни унгарски дипломати, се менувале возила, а примопредавањето се одвивало во ...
сите 306 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Внимателно со приватноста на социјалните мрежи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: