ВЕЛЕШАНЕЦ ОСУДЕН НА 20 ГОДИНИ ЗАТВОР: Киднапирал момче и девојка и ограбил бензинска

Енедин Ибрахимовиќ е осуден за грабнување и за разбојништво на бензинската кај Башино Село кои се случија на 4 септември, 2015 година Енедин Ибрахимовиќ
| | веќе видена | слични

Српскиот фудбалер Љубомир Фејса постигна необичен рекорд во светскиот фудбал. Освои 10 првенства по ред во последните девет сезони, со три разни екипи. Од 2008 до 2017 година тој освои 10 првенства и тоа со Партизан, Олимпијакос и Бенфика. Фејса на овој начин го собори рекордот на Златан Ибрахимовиќ кој има осум освоени првенства. Фејса има уште две години договор со Португалците кои се фаворити за освојување на титулата и следната сезона.
| | веќе видена | слични

Златан Ибрахимовиќ во моментов е без клуб откако му истече договорот со Манчестер Јунајтед кој управата на англискиот клуб не сака да му го продолжи. Ибрахимовиќ на крајот на сезоната доби тешка повреда на коленото и од фудбалските терени ќе паузира уште најмалку пет месеци. Управата на „Црвените ѓаволи“ одлучи да не му понуди нов договор поради долгото закрепнување од повредата. Ибра најмногу се поврзува со трансфер во САД или во Ла Галакси. Сепак, италијанските медиуми пренесуваат дека сагата за продолжување на кариерата се уште не е завршена. Златан наводно веќе преговарал со управата на Милан, која го сака во своите редови за да се вратат во елитата на Серија А.
| | веќе видена | слични
2 копии

Златан се одлучи за нова средина, која нема да им се допадне на поголемиот дел од фудбалските фанови Едно е сиурно, а тоа е дека повеќе ништо нема да биде исто кога е во прашање најважната споредна работа во Европа, фудбалската игра. Легендарниот шведски фудбалер, Златан Ибрахимовиќ, повеќе нема да го гледаме во Лигата на шампиони или во Лигата на Европа. Само неколку часа, откако англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед, и официјално потврди дека нема да ја продолжи соработката со Ибракадабра, фудбалските медиуми ја открија следната дестинација на шведскиот интернационалец. Златан се одлучи за нова средина, која нема да им се допадне на поголемиот дел од фудбалските фанови. Откако ќе се рехабилитира од тешката повреда која ја заработи во финишот од изминатата сезона, Ибра ќе се пресели во американската МЛС лига, каде ќе го носи дресот на Лос Анеџелес Галакси. Шпанскиот весник "Марка", тврди дека договорени се сите детли од идната соработка помеѓу фудбалерот и американскиот клуб и дека во следните неколку ...
| | веќе видена | слични

Вчера Ибрахимовиќ преку Инстаграм се огласи на оригинален начин, откако истече неговиот договор со Јунајтед. „Ѓаволите“ веќе најдоа негова замена, со оглед на тоа дека Мората практично е пред портите на „Олд Трафорд“, а со Швеѓанецот нема да биде продолжен договорот. Она што Ибрахимовиќ го сподели е во склад со пишувањата на шпанските медиуми дека се сели преку Атлантикот, односно дека кариерата ќе ја продолжи во МЛС лигата. Но, потоа следуваше шок. Официјалниот Инстаграм профил на Зенит објави фотографија од Ибрахимовиќ во дресот на рускиот гигант кој од скоро го предводи Роберто Манчини, човекот кој во својата кариера соработувал и со Ибра. Фотографијата стоеше неколку часа, а потоа истата беше избришана. Тоа секако предизвика лавина шпекулации, дали Ибра преговара со Русите за кои не е спорно дека можат да му исплатат голема сума на пари, или некој само се шегувал, останува да се види…
| | веќе видена | слични

Дали се занесоа или се само несериозни? Во текот на ноќта се појави информација за новиот клуб на Ибрахимовиќ, а сега истата ја снема… Вчера Ибрахимовиќ преку Инстаграм се огласи на оригинален начин, откако истече неговиот договор со Јунајтед. „Ѓаволите“ веќе најдоа негова замена, со оглед на тоа дека Мората практично е пред портите на „Олд Трафорд“, а со Швеѓанецот нема да биде продолжен договорот. Она што Ибрахимовиќ го сподели е во склад со пишувањата на шпанските медиуми дека се сели преку Атлантикот, односно дека кариерата ќе ја продолжи во МЛС лигата. Но, потоа следуваше шок. Официјалниот Инстаграм профил на Зенит објави фотографија од Ибрахимовиќ во дресот на рускиот гигант кој од скоро го предводи Роберто Манчини, човекот кој во својата кариера соработувал и со Ибра. Фотографијата стоеше неколку часа, а потоа истата беше избришана. Тоа секако предизвика лавина шпекулации, дали Ибра преговара со Русите за кои не е спорно дека можат да му исплатат голема сума на пари, или некој само се шегувал, ...
| | веќе видена | слични

Златан Ибрахимовиќ дефинитивно ќе биде доста споменувано име во текот на летниот преоден рок откако Манчестер Јунајтед донесе конечна одлука да не ја вклучи втората година која стоеше како опција во неговиот договор, а ако веднаш по објавувањето на ваквата вест пристигна првата „непристојна“ понуда за Швеѓанецот од страна на Херта, ова утро вниманието на себе го сврте рускиот фудбалски великан Зенит. Клубот од Санкт Петербург во последно време се вброи меѓу главните фаворити за ангажман на искусниот напаѓач поради добрата релација меѓу тренерот Роберто Манчини и самиот фудбалер, а ова утро шпекулациите и тоа како се разгореа откако Зенит на својот официјален Инстаграм профил пренесе сензационална вест. Зенит со фотошопирана фотографија објави дека Златан Ибрахимовиќ е бомбастично летно засилување за тимот, но постот беше објавен на Инстаграм само неколку минути, пред истиот да биде повлечен откако светските медиуми му дадоа огромно значење на истиот. El Zenit ha hecho oficial el fichaje de Zlatan ...
| | веќе видена | слични

Заминувањето на Златан Ибрахимовиќ од Манчестер јунајтед предизвика лавина од реакции и шпекулации околу иднината на еден од најдобрите голгетери на денешницата. Дел од руските медиуми најавија дека Ибракадабра е многу близу да му се придружи на Роберто Манчини во Зенит, а овие шпекулации добија на тежина откако на инстаграм-страницата на клубот од Санкт Петербург се појави и фотографија од Швеѓанецот во дресот на Зенит. На оваа фотографија се „навлекоа“ и бројни европски медиуми тврдејќи дека трансферот е пред реализација, за истата да биде избришана неполн час подоцна. Се уште е неизвесно дали воопшто имало сериозни преговори меѓу двете страни, иако е јасно дека Зенит може да си дозволи да ги задоволи огромните финансиски барања на Ибракадабра, кој е достапен за трансфер без никаква отштета. Манчини не крие дека му е неопходен голгетер од светска класа за да го врати клубот на тронот на рускиот фудбал и Златан дефинитивно би бил огромен адут во новата сезона, но останува да се види дали Зенит ќе успее да ...
| | веќе видена | слични

Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ веќе го одбра клубот каде ќе ја продолжи кариерата, објави шпанскиот дневен весник Марка. Станува збор за Лос Анџелес Галакси со кого Ибра ги договорил личните услови и на крајот од 2017 година ќе се пресели во Калифорнија. По примерот на Стивен Џерард, тој таму ќе стави крај на кариерата бидејќи во октомври ќе наполни 36 години. Трансферот во МЛС е најлогичен во овој момент ако се знае дека новата сезона таму ќе почне во март идната година, а Ибрахимовиќ не може да се врати на терените барем до јануари. На некој начин, ова е тажен крај на настапите во европскиот фудбал за еден од најдобрите фудбалери во историјата. Ибрахимовиќ доживеа тешка повреда пред околу два месеци, прва за него во трофејната кариера. Во САД заминува со вкупно 30 титули освоени со сите клубови каде настапува со исклучок на Малме каде ја почна кариерата.
| | веќе видена | слични

Златан Ибрахимовиќ почнува нова ера во својата кариера и ќе се проба „преку барата“, откако ќе се опорави од повредата на лигаментите, која ја заработи во април. Швеѓанинот и Јунајтед не ја продолжија соработката и тој стана слободен играч. Тоа веднаш го искористи Лос Анџелес Галакси, и според наводите на Марка, Ибра ја прифатил понудата од клубот од Калифорнија. Тоа што е предност на Галакси, е дека Ибра во целост ќе се опорави од повредата до почетокот на МЛС лигата за наредната сезона, која почнува во март. Така Ибра нема да ја исполни желбата на својот менаџер, кој сакаше да се врати во Милан.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поддршката за Законот за јавното обвинителство е клучна за отворање на преговори за членство во Европската Унија, велат од Министерството за правда и додаваат ...
сите 261 | | | веќе видена

Боинг 737 Макс, е модел на авион кој во две несреќи однесе 300 животи, а произведен е при брзање на компанијата Боинг да се престигне конкуренцијата. Сега се ...
сите 46 | | | веќе видена

Францускиот муслимански совет (ЦФЦМ), водечки претставник на муслиманите во Франција, денеска соопшти дека ги тужи „Фејсбук“ и „Јутуб“, бидејќи емитувале ...
сите 130 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Кристоф Кастање веќе нема авторитет, а тоа ги отежнува обидите на претседателот Макрон да најде конструктивен излез од кризата ...
сите 98 | | | веќе видена

Денеска времето во Република Македонија ќе биде променливо облачно, попладне во западните делови со локални врнежи од дожд, а на планините од снег. Ќе дува ...
сите 165 | | | веќе видена

Белград е еден од гарантите на Дејтонскиот договор врз основа на која функционира Република Српска, и нема дозволи постоењето на оваа структура да биде ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВЕЛЕШАНЕЦ ОСУДЕН НА 20 ГОДИНИ ЗАТВОР: Киднапирал момче и девојка и ограбил бензинска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: