Федерер: Главата ми ѕвони, испив различни алкохоли и не можеа да ме станат до 5 часот наутро


-Главата ми ѕвони, не знам што направив минатата ноќ, испив премногу различни алкохолни пијалоци, изјави на денешната пресконференција швајцарецот. Инаку ...
| | веќе видена | слични

Роџер Федерер изјави дека има намера и следнот лето да биде дел од Вимблдон. Швајцарецот кој за седум месеци освои два Грен слем торфеи, по пауза од пет години ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Рожер Федерер не го криеше огромното задоволство откако стигна од рекордната осма титула на Вимблдон по победата која ја оствари над Марин Чилиќ, но за разлика ...
| | веќе видена | слични

- 19 освоени Гренд Слема од кои 8 пехари на Вимблдон освои Федерер во кариерата; - Стана првиот тенисер во историјата кој 8 пати го освоил Вимблдон. Го сруши ...
| | веќе видена | слични

Роџер Федерер одигра магичен тенис на турнирот на трева Вимблдон и докажа дека е како виното – што постар, толку подобар. Со освоениот трофеј, „Федекс“ испиша ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Борис Бекер беше еден од оние кои беа највоодушевени од начинот на кој Рожер Федерер стигна до својата осма титула на Вимблдон, а без разлика на тоа што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сите постоечки договори со странските инвеститори во земјава во целост ќе бидат испочитувани, а новите поволности што ги нуди „Планот за економски раст“ ќе ...
сите 178 | | | веќе видена

Британската полиција и разузнавачките служби не открија докази дека нападот во лондонското метро во петокот е нарачан или организиран од некоја позната ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот Заев оствари средба со американскиот претседател Доналд Трамп која траеше цели 2 секунди. Историскиот настан е фотографиран и тоа не од било кого, ...
сите 83 | | | веќе видена

Нови претумбации во Врховниот суд. Судии од кривичен се префрлаат во граѓански оддел и обратно. Алсат-М од свои извори во судот дознава дека судијата Фаик ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Федерер: Главата ми ѕвони, испив различни алкохоли и не можеа да ме станат до 5 часот наутро

Од:
До кого (е-маил):
Порака: