За што се протестираше на најмасовниот студентски протест?


„Фчерашни новости“ се обидоа да дојдат до одговор на прашањето „за што ќе се искористи извадената ограда од Владата“? Од другите помалку или повеќе нерешиви ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од Исланд на Балконот, Јапонија на истокот, ви доаѓа новата епизода на „Фчерашни новости“. Екипата која ревносно го изложуваше својот респираторен систем на ПМ ...
| | веќе видена | слични

Наместо само „Фчерашни новости“, следната епизода на најгледаното пародично шоу ќе има и нешто доста ексклузивно – јавување на Ланчо од иднината. Во останатите ...
| | веќе видена | слични

Бидејќи сега сме 2019-та година, а Македонија како да се наоѓа во 2000-та, Фчерашни новости веројатно со сиот свој капацитет и смисла за хумор решиле да ни ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот Иванов денеска низ Охрид прошета со кандидатката на опозицијата за шеф на државата Гордана Силјановска. Со Иванов и професорката која е кандидат ...
сите 128 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во изјава за балканските медиуми порача дека наградата што ја доби во Минхен сака да ја подели со бугарскиот премиер Бојко Борисов. - Оваа ...
сите 142 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 208 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Парламентот на Бугарија в среда на пленарна седница треба да го ратификува Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО.Се очекува на ратификацијата на ...
сите 132 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За што се протестираше на најмасовниот студентски протест?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: