Како помина традиционалното фрлање на експлозивни направи?


3 копии

„Фчерашни новости“ се обидоа да дојдат до одговор на прашањето „за што ќе се искористи извадената ограда од Владата“? Од другите помалку или повеќе нерешиви ...
| | веќе видена | слични

Од Исланд на Балконот, Јапонија на истокот, ви доаѓа новата епизода на „Фчерашни новости“. Екипата која ревносно го изложуваше својот респираторен систем на ПМ ...
| | веќе видена | слични

Останато

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 174 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 277 | | | веќе видена

Република Македонија нема потреба од нов Зоран Заев. На граѓаните им е преку глава од понижување и обесчестување на државата, граѓаните сакаат претседател кој ...
сите 159 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 286 | | | веќе видена

Доналд Трамп го обвини популарното комично шоу „Сабота вечер во живо“ дека е платено да ги напаѓа само републиканците и повика на одмазда и истрага откако уште ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како помина традиционалното фрлање на експлозивни направи?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: