Иванка Трамп и Ники Хејли меѓу кандидатите од САД за нов шеф на Светска банка, тврди „Фајненшал тајмс“

9 копии

Иванка Трамп, ќерка на американскиот претседател Доналд Трамп и поранешната амбасадорка на САД во ОН, Ники Нејли се меѓу кандидатите за функцијата претседател ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Американското ФБИ покренало истрага за претседателот Доналд Трамп откако тој го отпушти тогашниот директор на ФБИ Џејмс Коми. ФБИ денови по разрешувањето од ...
| | веќе видена | слични

Долгогодишниот адвокат и соработник на Доналд Трамп, Мајкл Коен, изјави дека ја прифатил поканата од висок претставник на демократите да сведочи јавно пред ...
| | веќе видена | слични
7 копии
6 копии

Керката на Трамп има дечко од Нигерија, а ова предизвика бурни реакции на социјалните мрежи. Американските медиуми се насладуваат со фактот дека новиот партнер ...
| | веќе видена | слични
2 копии

25 годишната Тифани е заљубена во милијардер од земја „вуко..ина“, барем според мислењето на нејзиниот татко Доналд. Потеклото на нејзиното момче предизвика ...
| | веќе видена | слични

“Сретнете се со мене Трамп (@realDonaldTrump). Можам да ви помогнам да ставите крај на антимакедонскиот спор за името и културен геноцид врз Македонците со ...
| | веќе видена | слични

Иако се вработени во администрацијата на Белата куќа без хонорар, Иванка Трамп и нејзиниот сопруг Џеред Кушнер во текот на 2017 година заработиле 83 милиони ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Катица Јанева оди во притвор. Од вечерва па во следните 30 дена таа ќе се наоѓа во истражниот затвор во Шутка.Јанева доби притвор како третоосомничена во ...
сите 684 | | | веќе видена

Селективната правда е неправда, а во Македонија гледаме дека главата на октоподот е недопирлива и се што прави системот е обид да се покријат трагите кои што ...
сите 414 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иванка Трамп и Ники Хејли меѓу кандидатите од САД за нов шеф на Светска банка, тврди „Фајненшал тајмс“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: