Фазлиу: Не сме целосно задоволни од функционалноста на општините

Министерот за локална самоуправа, Сухејл Фазлиу, денеска оствари средба со резидентната координаторка на ОН во земјава, Росана Дудзиак.Како што информираат од ...
| | веќе видена | слични

Градењето на поефикасна локална самоуправа, осврт на целокупната политичка рамка и меѓувладините односи се причина за дводневниот состанок – Ден на проширување ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии
4 копии

Делегација од градоначалници на 11 општини предводена од министерот за локална самоуправа Сухејл Фазлиу и од претседателот на ЗЕЛС, Петре Шилегов, денеска во ...
| | веќе видена | слични

На тема Парите на Европската Унија и нивната вредност во подобрувањето на владеењето на правото и социо-економскиот развој на локално ниво, дискутираа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ќе го задржиме фокусот на интегрирање во Европската Унија, очекувам нашата соработка во иднина да се одвива на уште поцврсти основи, со уште повисоки цели и ...
| | веќе видена | слични

Република Севрна Македонија има остварено резултати не само во областите во кои што се оценува, туку и повеќе од тоа и нашата препорака е дека е време ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Трамп се закани дека ќе ја испрати војската за да ги угасне протестите во САД, поради смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд. Ако градовите и државите не успеат ...
сите 526 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 299 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук пишува дека ова што денес се случи со Дурловски е одраз не само на искривениот систем на вредности во кој силеџии се ...
сите 119 | | | веќе видена

Вечерва во вестите на Канал 5 свое јавување имаше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски посочи дека за да се одржат избори треба два чекори да ...
сите 620 | | | веќе видена

Британската Влада планира до крајот на јуни да го замени карантинот за патниците кои пристигнуваат на аеродромите, а воздушните мостови се појавија како ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фазлиу: Не сме целосно задоволни од функционалноста на општините

Од:
До кого (е-маил):
Порака: