Во САД пронајдена виолетова верверичка

Брачниот пар Перси и Кони Емет од Џерси Шор (Jersey Shore) во Пенсилванија фатиле виолетова верверичка во дворот на нивната куќа. Последен пат светот виде виолетова верверичка во Британија во 2008 година, а на крајот на минатата година и на почетокот на оваа на повеќе локации на Балканот медиумите јавуваа за виолетови телиња. Засега, никој не ја знае причината за оваа појава. Кони планира да ја пушти верверичката назад во природата следниве денови. Повеќе за верверичката можете да дознаете на Фејсубк.
| | веќе видена | слични

Двојка од Пенсилванија во својот двор нашла виолетова верверица. Последен пат ваква верверица е видена во 2008 година во Британија. - Во дворот имаме куќарки за птици, а вервериците се постојано во нив. Сопругот ги фаќа, а потоа ги пушта на слобода на некое друго место, се со цел да не им ја јадат храната на птиците, вели Кони Емрет. Кога Кони соопштила дека начекале виолетова верверица на нивниот имот, никој не им верувал. - Му велев на сопругот дека видов виолетова верверица во дворот, а тој ми велеше ти се причинило. Викендов кога ја провери стапицата, ја начека верверицата, вели Кони Емрет. Засега никој не знае зошто верверицата е виолетова, а некои сметаат дека семејството Емрет ја има обоено за да се прослави.
| | веќе видена | слични

Останато

Состојбата во регионот, светскиот економски форум во Давос и проблемите со кои се соочува британската премиерка Тереза Меј со ситуацијата со Брегзит. На овие ...
сите 247 | | | веќе видена

Сега, кога се очекува договорот за името да биде ратификуван во грчкиот парламент и со тоа да му се стави крај на долгогодишниот наметнат спор за нашето ...
сите 192 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 373 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а на повисоките места во западниот дел од државата има остатоци од кашест снег, информираат од ...
сите 178 | | | веќе видена

Соопштение на ВМРО-ДПМНЕ: Претседателот Христијан Мицкоски заедно со Потпретседателот Александар Николоски и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски се сретна со ...
сите 153 | | | веќе видена

По час и половина жестока дискусија околу процедурални прашања, доставени приговори од опозициските партии и отфрлени од мнозинството пратеници, со говор на ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во САД пронајдена виолетова верверичка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: