Фатен шверцер на ракија

Македонски државјанин бил фатен во обид да прошверцува 18 литри домашна ракија, информира царинската управа. Ракијата била откриена во камионот на шверцерот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Постапката за разрешување на јавниот обвинител Марко Зврлевски во Собранието на Република Македонија е целосно незаконска, а тоа го потврди и Антикорупциската ...
сите 320 | | | веќе видена

Мароканецот Абдул Рахман Мешках (18), кој е осомничен за нападот што се случи во петокот во финскиот град Турку, каде беа убиени две жени, а осум лица беа ...
сите 134 | | | веќе видена

Транспаренси Интернешнл-Македонија и Центарот за економски анализи бараат Собранието на Република Македонија да донесе измени во Законот за пратениците и да ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фатен шверцер на ракија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: